Politics

Austria. Katastrofa kolejowa pod Wiedniem. Jedna osoba nie ¿yje, s± ranni | Wiadomo¶ci ze ¶wiataDo wykolejenia pociągu doszło w poniedziałek na południe od Wiednia, stolicy Austrii. Wagon wykolejonego pociągu przewrócił się w pobliżu podwiedeńskiej miejscowości Münchendorf. Na miejsce wypadku zadysponowano duży kontyngent ratowników, a także cztery helikoptery pogotowia ratunkowego. Według aktualnych informacji podawanych przez “Krone Zeitung”, w wypadku zginęła jedna osoba, a jedenastu pasażerów zostało rannych.

Inne informacje na głównej stronie Gazeta.pl

Austria. Katastrofa kolejowa pod Wiedniem. Są ofiary śmiertelne

Trzy osoby doznały poważnych obrażeń – dwie z nich zostały przetransportowane do szpitali helikopterem pogotowia ratunkowego. Ośmiu pozostałych rannych odniosło lekkie obrażenia. Andreas Zenker z Czerwonego Krzyża poinformował, że ranni pasażerowie zostali przetransportowani do centrum pomocy ofiarom katastrof. 

Wagon wykolejonego pociągu przewrócił się w pobliżu podwiedeńskiej miejscowości Münchendorf. Andreas Zenker z Czerwonego Krzyża poinformował, że ranni pasażerowie zostali przetransportowani do centrum pomocy ofiarom katastrof. Na miejsce wypadku zadysponowano duży kontyngent ratowników, a także cztery helikoptery pogotowia ratunkowego.

Do wypadku doszło niedługo po godzinie 18:00 na linii Pottendorf. Jak pokazują zdjęcia z miejsca wypadku, pociąg wykoleił się w pobliżu Münchendorf. W rezultacie jeden wagon przewrócił się na bok i zatrzymał na sąsiedniej łące. Drugi wagon przewrócił się, ale pozostał na nasypie przy torach. Pociąg składał się z dwóch podwójnych składów. W każdym znajdowały się po trzy wagony.

“Jesteśmy myślami z rodziną i przyjaciółmi ofiary, życzymy poszkodowanym szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Dziękuję wszystkim osobom, które są na miejscu zdarzenia” – napisała na Facebooku gubernator Dolnej Austrii Johanna Mikl-Leitner.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.