Sports

Bayern Leverkusen. Rywal Lewandowskiego zdobył gola. Potem miał pecha


Pierwsza połowa spotkania ułożyła się po myśli przyjezdnych. To oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Schick. Czeski napastnik trafił do siatki i zdobył swoją 20. bramkę w tym sezonie.Snajper jest najgroźniejszym rywalem Roberta Lewandowskiego w walce o armatkę dla najlepszego strzelca rozgrywek. Polak na swoim koncie ma 26 goli. Wszystko wskazuje jednak na to, że Schick nie będzie w stanie zagrozić “Lewemu”.

Napastnik Bayeru doznał dziś kontuzji. Z tego powodu w 48. minucie musiał opuścić boisko. Klub nie podał szczegółowych informacji na temat urazu. Schick prawdopodobnie doznał kontuzji uda.

“Aptekarze” bez swojego najlepszego strzelca mogli wypuścić wygraną z rąk. W 57. minucie do wyrównania doprowadził Aaron Martin. Gospodarze byli bliscy, by zadać jeszcze jeden cios, ale gol Onisiwo nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.

Piłkarze Bayeru szybko się otrząsnęli i zadali drugi cios. Na kwadrans przed końcem błysnął Alario

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Boetius pokonał Hredecky’ego i wyrównał stan spotkania. Gola na wagę trzech punktów zdobył zaś Ingvartsen w 88. minucie.

1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen 3:2 (0:1)

0:1 – Schick 35′, 1:1 – Martin 57′, 1:2 – Alario 74′, 2:2 – Boetius 84′, 3:2 – Ingvartsen 88′

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close