Politics

Brazylia. Fragment skalnej ¶ciany spad³ na ³odzie z turystami. S± ofiary ¶miertelne | Wiadomo¶ci ze ¶wiataNa nagraniach opublikowanych w sieci widać, jak w pewnym momencie w skale pojawia się szczelina, a ogromny fragment ściany spada na co najmniej dwie łodzie.

Wiadomo o co najmniej siedmiu ofiarach śmiertelnych i 32 rannych. Część z nich doznała złamań kości. 

Trwa akcja ratownicza, w której uczestniczą nurkowie.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak podaje “The Guardian” na podstawie doniesień Associated Press, do zdarzenia doszło między miastami Sao Jose da Barra i Capitolio, z których odpłynęli tury¶ci. Do wypadku mogły się przyczynić ulewne deszcze, padające w regionie od dwóch tygodni.

Zobacz wideo
Zobacz także: Koziołek potrącony przez auto na Mazurach przeżył. Udzielono mu pomocy

Brazylia: osunięcie skał nad jeziorem

“Dziś cierpimy z powodu tragedii w naszym stanie z powodu ulewnych deszczy, które spowodowały oderwanie się ściany skalnej na jeziorze Furnas w Capitólio. Rz±d Minas był tam obecny od samego początku za pośrednictwem Departamentu Obrony Cywilnej i Straży Pożarnej. Akcja ratunkowa wciąż trwa” – zaznaczył Romeu Zema, gubernator Minas Gerais w wydanym w nocy z soboty na niedzielê oświadczeniu.

“Współczuję rodzinom w tym trudnym czasie. Będziemy nadal działać, aby zapewnić niezbędną pomoc i wsparcie” – zapewnił.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close