Politics

Czstochowa. Policja potwierdza odnalezienie zwok. “Najprawdopodobniej jedna z zaginionych”


– W poniedziałek do południa policjanci zwłoki jednej osoby – jest to kobieta – oraz truchło psa – przekazała dziennikarzom podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka policji w Częstochowie. Podkreśliła, że obecnie tożsamość osoby jest “przedmiotem dalszych badań i oględzin prowadzonych pod nadzorem prokuratora”. Jak dodała, funkcjonariusze nie wykluczają, że “są to zwłoki jednej z poszukiwanych częstochowianek”. 

Zobacz wideo
Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginięcie mieszkanek Częstochowy. Policja odnalazła zwłoki

Policjantka sprecyzowała, że odnalezione ciało “było zakopane w ziemi”. 

– Wczoraj rozpoczęliśmy tutaj poszukiwania, ponieważ ze skrupulatnie przeprowadzonych działań operacyjnych wynikało, że w tym miejscu widziany był ford focus należący do zaginionej 45-letniej kobiety – poinformowała. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl.

Ford focus należący do 45-letniej Aleksandry WieczorekZaginięcie Aleksandry i Oliwii Wieczorek. Policja ma nowy trop

“Dzisiaj, podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki, policjanci odnaleźli ciało najprawdopodobniej jednej z zaginionych” – poinformowała przed konferencją śląska policja. Jak poinformowano, ciało znajdowało się kilkadziesiąt centymetrów pod ziemią. “W tej chwili trwają czynności zmierzające do odsłonięcia tego terenu, następnie pod nadzorem prokuratora grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczy wszystkie dowody i ślady oraz przeprowadzi oględziny. Tylko w dzisiejszych poszukiwaniach brało udział ponad 120 policjantów z KWP w Katowicach, Wrocławia, KMP Częstochowy oraz KGP, wspierają nas również strażacy z PSP w Częstochowie” – czytamy w komunikacie. 

Zarzut podwójnego zabójstwa 

Poszukiwania 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii trwają już ponad tydzień. Kobiety 10 lutego w niewyjaśnionych okolicznościach opuściły swoje mieszkanie w Częstochowie razem z psem rasy shiz tzu i już nie nawiązały kontaktu z rodziną. W sprawie aresztowano 52-letniego Krzysztofa R., któremu postawiono zarzut podwójnego zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do winy i nie złożył wyjaśnień. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia żadnej z badanych hipotez. Nie podano też, jaki mógł być motyw zbrodni, o której popełnienie podejrzewany jest sąsiad kobiet.

Częstochowa. Poszukiwania zaginionej Aleksandry i OliwiiCzęstochowa. Ciało kobiety odnalezione w lesie. Możliwe, że to jedna z zaginionychSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close