Sports

Dyrektor sportowy Bayernu wykluczył odejście Lewandowskiego latemNa pytanie, czy można wykluczyć odejście Lewandowskiego po trwającym sezonie Salihamidzic zdecydowanie odpowiedział: tak.

“Jego kontrakt wygasa latem 2023, więc mamy dużo czasu na negocjacje” – wskazał dyrektor mistrza Niemiec, ale zaznaczył jednocześnie, że do tych rozmów z zawodnikiem dojdzie zapewne niebawem.

Dodał też, że Lewandowski wygląda na zrelaksowanego i nie docierają do niego żadne sygnały, że Polak i jego doradcy usztywniają stanowisko.

“Do tej pory nic szczególnego w tej sprawie się nie wydarzyło” – nadmienił były piłkarz, a obecnie działacz.

Podkreślił, że “Lewy” cieszy się największym uznaniem i największymi względami, jakie można sobie wyobrazić.

“Fani go kochają, w klubie też jest kochany” – dodał i zauważył, że Polak jest nie tylko topowym graczem, gwiazdą drużyny, ale też najlepiej zarabiającym piłkarzem Bayernu.

Zwrócił też uwagę, że finansowa sytuacja klubu jest inna niż przed pandemią i należy rozsądnie wydawać pieniądze.

“Przed pandemią mieliśmy do czynienia ze wzrostem przychodów, teraz mamy spadek przychodów, a rosnące pensje” – zauważył Salihamidzic.

Bośniak wykluczył też, że Borussię Dortmund na Bayern zamieni norweski napastnik Erling Haaland. “Nie widzę sensu. Przecież my mamy najlepszego napastnika świata” – powiedział mając na myśli Lewandowskiego.

W sobotę – po zdobyciu 10. w karierze tytułu mistrza Niemiec – Polak przyznał, że sam nie wie, jak skończą się negocjacje z klubem w sprawie przedłużenia kontraktu.

“Na razie nie było mowy o mojej przyszłości” – powiedział w telewizji Sky i dodał: “O wszystkim, co pisze się teraz w mediach o mojej sytuacji, moim kontrakcie, nie było dotychczas mowy. Ale coś się zapewne wydarzy” – uciął Polak, który w sobotę w spotkaniu z Borussią Dortmund (3:1) uzyskał 33. gola w sezonie i jest blisko siódmego tytułu króla strzelców Bundesligi.

Nie chciał też jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy w ogóle chce zostać w monachijskim zespole.

“O tym muszą być przekonane obie strony. To niełatwa sytuacja” – przyznał. Spytany, czy klub chce go zatrzymać, również odparł wymijająco: “Trzeba o to spytać klub”.

Mimo nasilających się spekulacji ws. letniego transferu Lewandowskiego do Barcelony już wcześniej dyrektor generalny klubu Oliver Kahn zapowiedział, że Bayern w tym roku nie pozwoli mu odejść.

Dwukrotnie wybrany na najlepszego piłkarza świata Polak w poprzednim sezonie zdobył też nagrodę Złotego Buta dla najskuteczniejszego strzelca lig europejskich. W bieżącym w 43 meczach we wszystkich rozgrywkach uzyskał dla Bayernu 48 goli.

W 381 występach w Bundeslidze strzelił 310 bramek, kolejnych 39 dodał w 50 meczach Pucharu Niemiec, a 86 w Lidze Mistrzów. Jego statystyki w Bayernie, którego barwy reprezentuje od 2014 roku, to 372 spotkań i 342 trafienia.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.