Sports

Euro zostanie powikszone? UEFA ma plan. Ju niedugo Pika nona


Wraz z biegiem lat mistrzostwa Europy w piłce nożnej miały coraz więcej uczestników. Zaczęło się od 4 zespołów, później było ich 8, 16, aż wreszcie od 2016 roku na piłkarskim Euro mogą wystąpić 24 reprezentacje. UEFA uważa, że to za mało i chce zwiększyć ich liczbę aż do 32. 

Zobacz wideo
“Grosicki miał doskonałą ofertę”. Dlaczego nie skorzystał? Menedżer podaje powód

Nieoczekiwany kandydat do wzmocnienia ofensywy Barcy. Zna się z XavimTrzech piłkarzy na wylocie z Barcelony. Xavi chce rewolucji

W mistrzostwach Europy grają 24 zespoły. Mało? UEFA twierdzi, że tak

Jak donosi “The Telegraph”, UEFA chce, aby od 2028 roku w turnieju brały udział aż 32 drużyny, czyli ponad połowa z tych, które uczestniczą w eliminacjach. W takim wypadku w mistrzostwach Europy brałoby tyle samo drużyn, co na mundialu, a przecież mówimy o jednym kontynencie, a nie siedmiu. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Rzecz jasna taki pomysł spotyka się z negatywnymi odczuciami wśród kibiców. Wielu z nich obawia się o poziom turnieju. Dla piłkarzy powiększony format oznaczałby nie tylko większą ilość spotkań do rozegrania, ale przede wszystkim większość ilość meczów ze słabszymi rywalami, czyli znacznie mniej prestiżowych. 

Dariusz BanasikTrener Radomiaka nie wytrzymał. Tak, to do sędziego. “Jak zwykle widzi inaczej”

Gdzie odbędzie się Euro 2028? Kandydatów jest wielu, w tym dwie wspólne

Na razie jeszcze nie wiemy, w jakim formacie i gdzie odbędzie się Euro 2028. Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero w przyszłym roku. Wśród oficjalnych kandydatów do organizacji turnieju są Rumunia, Bułgaria, Turcja oraz Grecja i Serbia, które wysunęły wspólną kandydaturę.

O turniej mistrzostw Europy mają również ubiegać się wspólnie Anglia, Irlandia, Irlandia Północna, Szkocja oraz Walia. Wcześniej kraje te chciały startować w wyścigu o mundial w 2030 roku, ale ostatecznie postanowiły, że Euro będzie lepszym wyborem. Walka o medale ponownie miałaby rozegrać się na londyńskim Wembley. 

Arkadiusz MilikPrezes Olympique’u Marsylia zabrał głos ws. Arkadiusza MilikaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close