Sports

F1. Alain Prost odchodzi z Alpine


Pomimo tego, że wszystkie zespoły zakontraktowały już kierowców na sezon 2022, pracownicy i szefowie teamów wciąż nie mogą być pewni swego. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami masowej fali odejść. Wszystko rozpoczęło się od rozstania Otmara Szafnauera z Aston Martinem. Nie minęło kilka dni, a z funkcją dyrektora wykonawczego Alpine pożegnał się Marcin Budkowski. Dziś z kolei francuski team opuścił Alain Prost.

Zakończenie współpracy z legendą Formuły 1 zszokowało kibiców, którzy z niepokojem spoglądają na przyszłość stajni mającej w swoim składzie Fernando Alonso i Estebana Ocona. Obecnie funkcję kierowania zespołu wziął na siebie Laurent Rossi, jednak nie ulega wątpliwości iż to tylko tymczasowe rozwiązanie.

Wśród realnych scenariuszy znajduje się między innymi dołączenie do Alpine Otmara Szafnauera, o czym dowiedział się Motorsport.com. Amerykanin ma za sobą całkiem przyzwoity czas spędzony w Aston Martinie i niewątpliwie wspomógłby nową drużynę swoim ogromnym doświadczeniem. W kuluarach mówi się też o możliwym przyjściu bogatego sponsora BWT. Austriackie przedsiębiorstwo dotychczas znajdowało się na bolidach wcześniej wspominanego Astona Martina, lecz ostatnio logotyp firmy zniknął z oficjalnej strony internetowej.

Jedno jest pewne – przed francuskimi kibicami kilka nerwowych dni. Pomimo “sezonu ogórkowego” nie mogą oni narzekać na nudę.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.