Politics

Francuskie zoo zamknite po ucieczce dziewiciu wilkw. Cztery zostay zastrzelone | Wiadomoci ze wiata


Do zdarzenia doszło w ogrodzie zoologicznym Trois Vallées w miejscowości Montredon-Labessonnié na południu Francji (departament Tarn). W ubiegłym tygodniu, w godzinach odwiedzin, dziewięć wilków wydostało się z wybiegu, uszkadzając zabezpieczenia.

Zobacz wideo
Czy czeka nas atak Rosji na Ukrainę? Kwaśniewski: Sytuacja z Ukrainą jest trudna

Zwierzęta nikomu nie zrobiły krzywdy. Władze zoo podkreślają, że nie udało im się wydostać na zewnątrz kompleksu. – W tym czasie w zoo nie było wielu ludzi, nie było bezpośredniego zagrożenia – powiedział Fabien Chollet, lokalny urzędnik, którego za AFP cytuje “Guardian” .

Wilki 'przyłapane' przez fotopułapkęTPN pokazał nagranie. To rzadki widok w Tatrach [WIDEO]

Francja. Zoo zamknięte po uciecze wilków. Cztery zostały zastrzelone

W związku z problemami dotyczącymi bezpieczeństwa, urzędnicy zdecydowali o zamknięciu zoo. Personel zastrzelił cztery wilki, pięć z nich uśpiono. – Z powodu nienormalnego i niebezpiecznego zachowania cztery wilki zostały niestety zabite przez pracowników zoo – powiedział Sauveur Ferrara, szef ogrodu. 

Media przypominają, że zoo zostało zamknięte już w październiku 2020 roku. Powodem były niewystarczające środki bezpieczeństwa. Nakaz zamknięcia został podważony przez sąd. Władze zoo zakładają, że będą mogły je otworzyć przybytek w styczniu. 

Koronawirus w Europie (zdjęcie ilustracyjne)Hiszpania, Francja, Włochy. Najwyższa liczba zakażeń od początku pandemiiSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close