Politics

Jacek Kurski miał koronawirusa, ale wybrał się na Eurowizję Junior? Wynik testu – PolitykaZ pozytywnym wynikiem testu, nawet jeśli nie miał żadnych objawów, Kurski powinien bezwzględnie udać się na izolację i przebywać w niej 10 dni (gdyby wystąpiły objawy zakażenia – odpowiednio dłużej). Zasady dotyczące postępowania w przypadku pozytywnego wyniku testu są znane i opisane w przepisach, a także rządowych instrukcjach. Za złamanie tych przepisów i przerwanie izolacji grozi kara w wysokości nawet 30 tys. zł


Choć według przepisów Kurski powinien przebywać do 24 grudnia w izolacji, już 19 grudnia był w Paryżu. Mogli go zobaczyć wszyscy widzowie TVP, którzy śledzili „Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci”, czyli popularną Eurowizję Junior. Rządowa telewizja obficie relacjonowała wydarzenie, część wydania „Wiadomości” poprowadziła z Paryża Edyta Lewandowska – pisze Onet. Kurski wystąpił w programie, nagrany w kuluarach imprezy. Chwilę później widzowie mogli oglądać wywiad z prezesem TVP i reprezentującą Polskę na Eurowizji Junior Sarą James w programie „Gość Wiadomości”. Rozmowa na żywo trwałą ok. 18 min, a Kurski odbył ją bez maseczki, siedząc obok reprezentantki Polski Sary James i prowadzącej program Edyty Lewandowskiej – relacjonuje Onet.


Serwis zapytał biuro prasowe TVP o to, czy Kurski poddał się testowi i udał na izolację. Stacja nie zaprzeczyła, że test przeprowadzono. Nie podaje jego wyniku, twierdzi jednak, że nie było powodu, by zastosować izolację. W odpowiedzi dla Onetu czytamy: „Informujemy, w drodze wyjątku i za zgodą Pana Jacka Kurskiego, że w dniu 14.12 nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego. Pan Prezes postępuje zgodnie z przepisami prawa i zasadami bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem SARS-CoV-2”.


Onet zauważa też, że prezes Jacek Kurski nie był obecny na ważnym dla TVP wydarzeniu, które odbywało się w piątek 17 grudnia – konferencji, na której stacja promowała tegorocznego „Sylwestra Marzeń”. Jego wystąpienie wyświetlono na telebimie. TVP tłumaczy, że „prezes, choć bardzo aktywny, nie musi uczestniczyć we wszystkich konferencjach ramówkowych czy eventach telewizyjnych”.


Czytaj także: Tusk arcyłotrem, Polska jak ostatnia wioska Galów. „Wiadomości” wynalazły nowy format telewizyjnySource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close