Politics

Jaros³aw Kaczyñski – kiedy wycofa siê z polityki? Kuzyn: Jarek bêdzie rz±dzi³ jeszcze d³ugo | Polityka


W 2020 roku Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zastanowi się nad odejściem z polityki do 2025 roku, gdy dobiegnie końca jego kadencja jako prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Kuzyn byłego premiera, Jan Maria Tomaszewski, został zapytany przez dziennikarzy “Super Expressu” czy wierzy w taką deklarację polityka. 

Zobacz wideo
Czy PiS powinno Zbigniewowi Ziobro pokazać drzwi? Kwaśniewski: Zdecydowanie tak

Jarosław Kaczyński przejdzie na polityczną emeryturę?

Według kuzyna Jarosława Kaczyńskiego, prezes PiS nie będzie się spieszył z decyzją o wycofaniu się z polityki. – Jarek jest w wybornej formie i nie wybiera się na żadną emeryturę – powiedział Tomaszewski w rozmowie z “SE”.

Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego podkreślił, że były premier bardzo dużo pracuje, a nawet przedstawił jego przybliżony harmonogram dnia. – Pobudka zazwyczaj około ósmej rano, śniadanie i wyjazd do Kancelarii Premiera. No chyba, że jest poniedziałek, bo wtedy prezes urzęduje na Nowogrodzkiej, w centrali partii. W inne dni pracuje w KPRM i często wychodzi późnym wieczorem z pracy, którą zabiera jeszcze do domu i siedzi po nocach, przeglądając dokumenty – opisał. 

Tomaszewski dodał, że Jarosław Kaczyński jest “genialnym strategiem”, dlatego jego aktywność może być jeszcze bardzo potrzebna. – Jarek będzie rządził jeszcze długo – przekonywał kuzyn. 

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Prezes PiS Jarosław KaczyńskiKaczyński urażony wpisem Tuska. Żąda od niego przeprosin, straszy sądem

Sondaż. Wspólny blok opozycji najkorzystniejszym rozwiązaniem w wyborach?

Z ostatniego sondażu wykonanego przez United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że gdyby opozycja zjednoczyła siły i wystartowała ze wspólnej listy, to mogłaby wygrać z Prawem i Sprawiedliwością. W przypadku braku jednego bloku opozycji, PiS nadal nie miałoby większości, by utworzyć samodzielny rząd. Więcej na temat sondażu w artykule poniżej.

Opozycja (zdjęcie ilustracyjne). Od lewej: Włodzimierz Czarzasty, Szymon Hołownia, Donald Tusk, Władysław Kosiniak-KamyszOpozycja ma szanse pokonać PiS i uformować rząd. Nowy sondaż wyborczySource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.