Sports

Jest decyzja PZPS ws. przejęcia organizacji MŚ


Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, czy Polska złożyła aplikację o zorganizowanie tegorocznych mistrzostw świata. Turniej początkowo miał odbyć się w Rosji.


Mateusz Kozanecki

Mateusz Kozanecki

Sebastian Świderski

WP SportoweFakty
/ Tomasz Kudala
/ Na zdjęciu: Sebastian Świderski

Z powodu wojny w Ukrainie Rosji odebrano prawa organizacji tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce. Przypomnijmy, że Polacy spróbują zwyciężyć na tej imprezie po raz trzeci z rzędu.

Pojawiły się informacje, że turniej zostanie przeniesiony do naszego kraju. We wtorek Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał jednak, że Polska nie złożyła aplikacji w FIVB.

– Jeszcze przed tym procesem złożyliśmy oficjalne pismo, w którym poinformowaliśmy, że jesteśmy gotowi pomóc FIVB w organizacji MŚ. I na tym poprzestaliśmy – powiedział Mariusz Szyszko, rzecznik PZPS, w rozmowie z Polsat Sport.

ZOBACZ WIDEO: Poruszające sceny z kijowskiego metra. Ukraińców odwiedził mer miasta

Jednocześnie zaznaczył, że brak aplikacji nie oznacza, że Polska została wykluczona z procesu i straciła szansę na organizację tego turnieju.

FIVB przekazało, że może dojść do zmiany w formule turnieju. Niewykluczone jest zmniejszenie liczby spotkań, aby zminimalizować koszty przeprowadzenia imprezy. Rosjanie mieli zapłacić około 40 mln euro.

– Przypomnę, że Polska jest współorganizatorem, razem z Holandią, kobiecego mundialu i ta impreza jest w tej chwili dla nas priorytetem – zaznaczył prezes PZPS Sebastian Świderski.

Mistrzostwa świata zaplanowane zostały na dni 26 sierpnia – 11 września 2022 roku.

Czytaj także:
– Legia Warszawa prosi o pomoc. “To przerażające”
– Nie ma złudzeń. Dobrze wie, co zrobi NATO wobec Rosji

Czy Polska zdobędzie trzeci z rzędu tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zgłoś błąd

WP SportoweFaktySource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.