Sports

Katarzyna Kawa nie zagra w Australian Open Tenis

W tegorocznym Australian Open w turnieju głównym na pewno zagrają Hubert Hurkacz (10. ATP), Kamil Majchrzak (107. ATP), Iga Świątek (8. WTA), Magda Linette (55. WTA) oraz Magdalena Fręch (105. WTA). Majchrzak początkowo był pierwszym rezerwowym, bo z powodu zakażenia koronawirusem nie mógł wziąć udział w kwalifikacjach. Amerykanin Jenson Brooksby wycofał się jednak z turnieju i Polak zajął jego miejsce.

“Nie dziwi mnie, że bohaterem tej historii jest Djoković”

Djoković wygrał w sądzie! Ale to nie koniec dramatu. Djoković wygrał w sądzie! Ale to nie koniec dramatu. “Australijski rząd wyraził gotowość”

Kawa nie wykorzystała szans

Oprócz nich szansę na udział w turnieju mieli Katarzyna Kawa (155. WTA), Urszula Radwańska (231. WTA) oraz Kacper Żuk (168. ATP), ale musieli przejść kwalifikacje. Najtrudniejszą drabinkę wylosowała Katarzyna Kawa. Już w pierwszym meczu zmierzyła się z rozstawioną z numerem “15” w kwalifikacjach Japonką Nao Hibino (129. WTA). Tenisistki spotkały się już ze sobą w tym roku. 3 stycznia w turnieju w Melbourne 27-letnia Japonka wygrała łatwo 6:3, 6:0.

W rewanżu Hibino znów wygrała w dwóch setach, ale tym razem tylko w pierwszym secie (6:1). W drugiej partii Polka nie wykorzystała prowadzenia 3:1, a potem aż trzech szans na przełamanie przy remisie 4:4. W dwunastym gemie Katarzyna Kawa przegrała swój serwis i cały mecz.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Polka miała więcej kończących uderzeń (17-10), ale też więcej niewymuszonych błędów (23-15). Rywalka miała też lepszą skuteczność wygranych piłek zarówno po pierwszym (62-50 proc.), jak i drugim serwisie (63-50 proc.).

Australijskie władze naciskały na Novaka Djokovicia. Szokująca relacja mediówAustralijskie władze naciskały na Novaka Djokovicia. Szokująca relacja mediów

Turniej główny Australian Open rozpocznie się w poniedziałek, 17 stycznia.