Politics

Koniec nauki zdalnej. Kiedy powrót do szkół? Zmiany w zasadach izolacji i kwarantanny – SpołeczeństwoNową zmianą jest zmniejszenie liczby łóżek covidowych. – W tej chwili na walkę z covidem przeznaczono 30 tys. łóżek, z czego zajętych jest 1/3. Dlatego decydujemy się na pomniejszenie tej liczby o 5 tys. – mówił minister Niedzielski.


– Druga decyzja dotyczy zasad związanych z izolacją i kwarantanną. Od 15 lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację, a kwarantanna dla osób mieszkających z osobą zakażoną również będzie trwać 7 dni – zapowiedział minister i dodał, że osoby, które obecnie są na kwarantannie, otrzymają SMS, który poinformuje ich o zwolnieniu z niej.


Kolejną zmianą jest likwidacja kwarantanny dla osób, które miały kontakt z osobą zakażoną. Od 11 lutego zniesiona zostaje również kwarantanna dla osób przyjezdnych z krajów ze strefy Schengen.Wraca nauka stacjonarna


Naukę zdalną wprowadzono od 27 stycznia i miała potrwać do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego. Naukę stacjonarną w szkołach kontynuowały jedynie uczniowie z klas I-IV i zerówek. Dzisiaj minister edukacji Pzemysław Czarnek poinformował o zmianie tej decyzji.


– Skracamy czas nauki zdalnej o tydzień. Oznacza to, że potrwa ona do 21 lutego. Po tym czasie wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej – poinformował Czarnek.


Czytaj także: Wiecznie niewyspane dzieci. Zmuszamy je do wczesnego wstawania, a brak snu bardzo im szkodziKoniec noszenia maseczek?


Wcześniej minister zdrowia w środowym wydaniu „Faktu” poinformował, że w perspektywie miesiąca będzie rekomendował stopniowe odchodzenie od restrykcji, ponieważ jego zdaniem piąta fala zaczyna wygasać.


– W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszeniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19. Potem (…) będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń. (…) Marzec jest realną perspektywą znoszenia restrykcji – powiedział Niedzielski dla dziennika.


Szef MZ odniósł się również do obowiązku noszenia maseczek. – Zostaną one z nami, ale nie na zasadzie obowiązku, tylko rekomendacji. Myślę, że to będzie istotna prewencja, zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny – wyjaśnił.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close