Sports

Kubacki z medalem! Kobayashi ze złotem. Stoch blisko podium


Dawid Kubacki zdobył brązowy medal igrzysk w Pekinie.

Dobre sygnały 

Do rywalizacji skoczków podchodziliśmy w ostrożnych nastrojach. Polacy byli po ciężkich tygodniach pod względem formy, a do tego po kontuzji wraca Kamil Stoch. Dlatego nikt specjalnie nie napalał się na suckesy w Pekinie. Tymczasem zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. Stoch w czwartek wygrał pierwszych trening, a Piotr Żyła w kwalifikacjach był trzeci. To mogło dawać spore nadzieje na główny konkurs.

Kubacki z medalem

Ryoyu Kobayashi był w niedzielę zdecydowanie najlepszy. Manuela Fettnera wyprzedził o 4,2 pkt, a Dawid Kubacki był od niego gorszy o 9,1 pkt. Zaledwie 0,5 pkt mniej od Polaka zgromadził natomiast Słoweniec Peter Prevc.

Na szóstym miejscu uplasował się trzeci po pierwszej serii Kamil Stoch. Piotr Żyła był 21., a Stefan Hula 26.

Kubacki, zdobywając brąz w konkursie na normalnej skoczni w Zhangjiakou, zdobył swój drugi medal olimpijski w karierze. Prawie 32-letni Polak przed czterema laty w Pjongczangu stanął wraz z kolegami z drużyny na trzecim stopniu podium. Jest dziesiątym olimpijskim krążkiem w dorobku polskich skoczków narciarskich. Na tę kolekcję składają się cztery złote oraz po trzy srebrne i brązowe.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.