Sports

Kubica dał popis jazdy w USA!


Poranna sesja prologu WEC została przerwana przez obfite opady deszczu i silny wiatr, zaś w popołudniowej Robert Kubica nie miał sobie równych. Polak osiągnął najlepszy czas, będąc nawet lepszym od teoretycznie szybszych pojazdów klasy hypercar.


Łukasz Kuczera

Łukasz Kuczera

Robert Kubica

Twitter
/ Prema Orlen Team
/ Na zdjęciu: Robert Kubica

Amerykańskie Sebring jest gospodarzem prologu WEC, a więc oficjalnych testów przed nowym sezonem długodystansowych mistrzostw świata. Dla Roberta Kubicy to kolejna okazja, aby dotrzeć się z nowym zespołem Prema Orlen Team. Niestety, poranne przejazdy zostały zakłócone przez obfite opady deszczu i porywisty wiatr. W efekcie sesję testową skrócono o połowę.

Po przerwie obiadowej warunki w Sebring poprawiły się. Nadal było dość wietrznie i pochmurno, ale już bez opadów deszczu. To pozwoliło Kubicy i reszcie stawki WEC przez równe trzy godziny sprawdzać możliwości swoich samochodów.

W przypadku krakowianina i jego Prema Orlen Team sprawdzian wyszedł perfekcyjnie. Jako pierwszy za kierownicę wsiadł Louis Deletraz i ewidentnie sprawdzał ustawienia prototypu pod wyścig, bo włoska ekipa plasowała się wówczas na dalszych pozycjach. Gdy samochód przejął Robert Kubica, po kilkunastu minutach załoga oznacza numerem 9 pojawiła się na czele stawki.

ZOBACZ WIDEO: Poruszające sceny z kijowskiego metra. Ukraińców odwiedził mer miasta
Ostatecznie czas Kubicy (1:49.084) okazał się najlepszym w pierwszym dniu prologu WEC. Dało to zespołowi pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Prema Orlen Team wyprzedziła nie tylko pojazdy ze swojej klasy LMP2, ale również z teoretycznie szybszej hypercar.

Biorąc pod uwagę świetne tempo Kubicy i pojazdów LMP2, które są szybsze w Sebring od prototypów klasy hypercar, nie należy wykluczać interwencji sędziów i obciążenia maszyn LMP2 dodatkowymi kilogramami. Tego dowiemy się jednak w kolejnych dniach. Inaugurację sezonu WEC zaplanowano właśnie na Florydzie. Do zawodów 1000 mil Sebring dojdzie 18 marca.

Zanim jednak kierowcy rozpoczną zmagania w wyścigu inaugurującym nowy sezon WEC, jeszcze w niedzielę czeka ich drugi dzień prologu.

Prolog WEC – 1. dzień – wyniki:

Poz. Klasa Zespół Załoga Czas/strata
1. LMP2 Prema Orlen Team Kubica-Deletraz-Colombo 1:49.084
2. Hypercar Alpine Elf Team Negrao-Lapierre-Vaxiviere +0.126
3. LMP2 Richard Mille Racing Team Wadoux-Ogier-Milesi +0.323
4. LMP2 AF Corse Perrodo-Nielsen-Rovera +0.351
5. Hypercar Glickenhaus Pla-Dumas-Briscoe +0.352
6. LMP2 WRT Gelael-Frijns-Rast +0.404
7. Hypercar Toyota Gazoo Racing Conway-Lopez-Kobayashi +0.540
8. LMP2 United Autosports USA Hanson-Owen-Albuquerque +0.663
9. LMP2 Team Penske Nasr-Cameron-Collard +0.908
10. Hypercar Toyota Gazoo Racing Buemi-Hartley-Hirakawa +0.943

Czytaj także:
Lewis Hamilton zszokował. To koniec marzeń o tytule?!
Rosjanie stworzą własną F1? Były kierowca Williamsa motywuje do działania

Czy Robert Kubica odniesie sukces wraz z Prema Orlen Team?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close