Politics

Kukiz dogada³ siê z KO ws. komisji ¶ledczej. Nieoficjalnie: W czwartek deklaracja Tuska | Polityka


– Mam zapewnienie Borysa Budki, że pod wnioskiem ws. powołania sejmowej komisji śledczej podpisze się klub Koalicji Obywatelskiej – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Paweł Kukiz.

Komisja śledcza ws. podsłuchów. Jest porozumienie Pawła Kukiza z KO 

Wcześniej o zawarciu porozumienia z Kukizem Borys Budka poinformował  “Gazetę Wyborczą”. Komisja ma obejmować działania służb od 2005 roku. Wcześniej zakładano, że będzie to okres od 2007 do 2021 roku. Rozszerzenia o dwa lata domagał się W³adys³aw Kosiniak-Kamysz, lider PSL.

Zobacz wideo
Senacka komisja ds. inwigilacji. Soboń: Senat podkopuje własny autorytet

Paweł Kukiz był u mnie z poprawionym wnioskiem. W przyszłym tygodniu posłowie Koalicji Obywatelskiej się pod nim podpiszą

– powiedział w rozmowie z “GW” szef klubu KO. Jak czytamy w artykule, postawiono jeden warunek – PiS nie może mieć większości w komisji. 

PAP podaje  z kolei, że w czwartek podczas wizyty w województwie łódzkim deklarację w sprawie komisji ogłosi Donald Tusk. 

Sprawę komentował w “Kropce nad i” TVN24 Rados³aw Sikorski. Ocenił, że taka komisja byłaby “ciosem dla PiS”. – Jeśli powstanie, bo wiemy, że jest (sejmowa – red.) zamrażarka i pani marszałek Witek nie jest samodzielnym politykiem, bo tam w ogóle nie ma samodzielnych polityków – powiedział. – Nie mając nic do ukrycia, bardzo dobrze, że się na to zgodziliśmy – dodał. 

Jarosław KaczyńskiKiedy NIK wezwie Kaczyńskiego? “Kontrola na dniach”. Fogiel komentuje

Przeciwny powołaniu komisji jest klub PiS, ale – co przyznał Budka w “Gazecie Wyborczej” – KO liczy, że “Paweł Kukiz w takiej sytuacji będzie w stanie wymóc na marszałek Witek głosowanie nad projektem”. – Jest przecież sojusznikiem rządzących i bez niego PiS nie może nic przeforsować w Sejmie, Kukiz może więc stawiać warunki – powiedział. 

Jak podaje PAP, pod projektem uchwały Kukiza ws. powołania komisji podpisy mają złożyć także Konfederacja, Porozumienie i koło Polskie Sprawy. 

Wcześniej o negocjacjach Pawła Kukiza z szefami klubów opozycyjnych pisała Wirtualna Polska. – Paweł jest tak zdeterminowany, że nawet zapowiedział, że jeżeli wniosek zostanie złożony, a PiS nie wprowadzi go do porządku obrad, to on już z PiS nigdy nie zagłosuje. Szanujemy taką postawę – mówił informator portalu, który uczestniczył w rozmowach. 

Paweł KukizNieoficjalnie: Kukiz jest po rozmowach z Budką i CzarzastymSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.