Sports

Legia si zrehabilitowaa. Dwa gole w sze minut [WIDEO] Pika nona

Zero. Tyle celnych strzałów oglądali w pierwszej połowie kibice. Piłka rzadko kiedy opuszczała środkową strefę boiska. Nieco więcej z gry miała Legia, która często próbowała konstruować ataki lewym skrzydłem, gdzie szarpał Filip Mladenović. Ale wiele z tego nie wynikało.

Anna Lewandowska: “To było wielkie marzenie Roberta”

w PoznaniuZero, zero, zero. Lech Poznań wygląda jak zespół z przypadku. Oto winny

Na pierwsze celne uderzenie trzeba było czekać do 47. minuty. I od razu padł gol. Makana Baku, ściągnięty latem z tureckiego Goztepe, zagrał do Ernesta Muciego, który pokonał bramkarza.

Niespełna pięć minut później Legia prowadziła już dwoma bramkami. Bartosz Kapustka zagrał na wolne pole, piłkę przejął Filip Mladenović, który wygrał pojedynek z Reinerem, a potem mocnym strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

Raków praktycznie poznał rywala w walce o LKE. Wzór dla polskich klubówRaków praktycznie poznał rywala w walce o LKE. Wzór dla polskich klubów

Później nie padła już żadna bramka, choć to Legia była bliżej trzeciego gola, niż Piast trafienia kontaktowego. Z drugiej połowy warto zapamiętać udany debiut Rafał Augustyniaka, który zanotował kilka przechwytów i odbiorów.

Ostatecznie zespół Kosty Runjaicia wygrał 2:0 i ma już siedem punktów, dzięki czemu wskoczył na czwartą pozycję. Piast zamyka tabele, bo przegrał wszystkie mecze. Warto jednak zaznaczyć, że zespół z Gliwic rozegrał jedno spotkanie mniej.

Cracovia zatrzymana

Trudno szukać logiki w rozgrywkach ekstraklasy. Po trzech kolejkach większość fanów zachwycała się Cracovią, która nie dość, że nie straciła żadnej bramki, to jeszcze odniosła trzy przekonujące zwycięstwa (2:0 z Górnikiem Zabrze, 2:0 z Koroną Kielce i 3:0 z Legią Warszawa). W piątek miała odnieść czwarte. W końcu mierzyła się ze Stalą Mielec, dopiero 14. zespołem poprzedniego sezonu ekstraklasy. Drużyna Jacka Zielińskiego jednak przegrała 0:2

Po czterech kolejkach Cracovia ma na swoim koncie dziewięć punktów, a Stal siedem. Wcześniej Stal ograła 2:0 Lech Poznań, zremisowała z Radomiakiem 1:1 i postawiła się Rakowowi Częstochowa, choć przegrała 2:3. W następnej kolejce “Pasy” zmierzą się w Krakowie z Piastem Gliwice, zaś Stal zagra w Zabrzu z Górnikiem.

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.