Politics

“Lex TVN” ju¿ na biurku prezydenta. Nieoficjalnie: Duda skieruje ustawê do TK | Polityka


Zobacz wideo
Co zrobi Andrzej Duda w sprawie Lex TVN? Pytamy posłankę Srokę

Paweł Szrot poinformował w czasie rozmowy z PAP, którą cytuje portalsamorzadowy.pl, że “ustawa dotarła do prezydenta po godz. 9:30″. Teraz ma trzy tygodnie na podjęcie decyzji, co zrobi w tej sprawie. Z ustaleń Gazeta.pl wynika, że Centrala Prawa i Sprawiedliwości ma nadzieję, że prezydent wyśle nowelizację do Trybunału Konstytucyjnego. W kuluarach krążą jednak także plotki, że ceną Dudy za podpis pod dokumentem będzie głowa prezesa TVP Jacka Kurskiego. 

Wirtualna Polska nieoficjalnie ustaliła, że Andrzej Duda nie podpisze nowelizacji ustawy medialnej w kształcie uchwalonym przez PiS. Źródła związane z Pałacem Prezydenckim przekazały, że polityk planuje skierować “lex TVN” do Trybunału Konstytucyjnego.

– Podpis pod ustawą w obecnym stanie de facto nie wchodzi w grę, dlatego że przeszła poprawka Konfederacji, która odbiera prezydentowi konstytucyjne uprawnienie do mianowania dwóch członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Na to zgody prezydenta nie będzie – powiedział WP jeden z doradców Andrzeja Dudy.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Lublin. Protest przeciwko 'lex TVN'Tysiące Polaków protestowało w obronie mediów. “PiS zawłaszcza wszystko”

Polacy protestują przeciwko “lex TVN”

Przypomnijmy, w piątek Sejm odrzucił uchwałę Senatu w sprawie nowelizacji ustawy medialnej. “Lex TVN” zakazuje posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi pochodzącymi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotyczy to stacji TVN, która należy do amerykańskiego Discovery. Ustawa wymusiłaby zatem na Amerykanach, by sprzedali większościowy pakiet akcji w TVN.

W niedzielę w miastach Polacy wyszli na ulice, aby wyrazić swój sprzeciw wobec “lex TVN” i wyrazić poparcie dla wolnych mediów. Największa demonstracja pod hasłem “Veto! Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska!” odbyła się przed Pałacem Prezydenckim. Jednak Andrzeja Dudy w nim nie było – przebywa z wizytą na Ukrainie.

Rzecznik KE Christian WigandKE o “lex TVN”: Krajobraz medialny już cierpi z powodu upolitycznieniaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close