Politics

Mecenas Ziobry oraz prawniczka gangsterów bronili pediatry-pedofila. Śledztwo – Społeczeństwo
Tak lekarz pediatra molestował 14-letnią Julkę


Jak napisaliśmy w reportażu „Pochowajcie mnie w granatowej sukience” w lutym 2020 roku Sąd Rejonowy skazał Macieja T. na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności, 3 lata zakazu pracy z dziećmi i 5 lat zakazu zbliżania się do swojej ofiary, nastoletniej Julii. Maciej T. nie złożył jednak broni. Jak udowadniamy w części drugiej reportażu śledczego, w obronę pediatry-pedofila zaangażowało się środowisko lekarskie, a parasol ochronny rozpięli nad nim prawnicy. Skazany w dwóch instancjach za molestowanie i wykorzystanie 14-letniej Julii Maciej T. zaczął starania o odwleczenie kary, a potem o kasację przed Sądem Najwyższym.Mecenas od Ziobry i adwokatka od gangsterów


Najpierw Sąd Okręgowy w Lublinie odroczył wykonanie wyroku. Potem, czyli 4 grudnia 2020 roku, obrońcy pediatry złożyli do Sądu Najwyższego dwa wnioski o kasację wyroku. Jeden został przygotowany w Lublinie, przez mecenasa Michała A. oraz Urszulę Ch. Drugi został sygnowany przez mecenasa Macieja Zaborowskiego.


Jak ustalił „Newsweek” Urszula Ch. była znana lubelskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Jej kontakty – jak się dowiadujemy – do dzisiaj uważane są za wyjątkowo podejrzane (do tego stopnia, że prawnik musiała zmienić nazwisko). Zdaniem prawników, z którymi rozmawialiśmy, jej przeszłość powinna ją kompletnie dyskwalifikować. Urszula Ch. nigdy nie powinna zostać adwokatem.


Prawnicy rodziny zadają też pytania o postawę mecenasa Zaborowskiego. Czy pełnomocnik Zbigniewa Ziobro, ministra sprawiedliwości i szefa Prokuratury Krajowej powinien brać udział w postępowaniach, w których przedstawiciel tejże prokuratury musi opiniować działania prokuratorów na obu szczeblach postępowania?


Tekst „Tak prawnik Ziobry i adwokatka gangsterów bronili lekarza pedofila” już na Newsweek.pl, a od jutra w kioskach!


Czytaj również: Tak molestował lekarz pediatra. Dziś zapowiada: Będę dalej leczył dzieci [ŚLEDZTWO NEWSWEEKA]Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.