Sports

Mid-Season Invitational 2022. Kiedy? Gdzie? Kto zagra? Sport


Już wkrótce rozpocznie się jeden z najbardziej emocjonujących turniejów League of Legends w ciągu roku – Mid-Season Invitational 2022. Nadchodzące rozgrywki budzą emocje wśród społeczności, z która z oczekiwaniem wypatruje rozgrywek ze swoimi ulubionymi drużynami w roli głównej. Dowiedz się wszystkiego, czego potrzebujesz.


Zobacz wideo

Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Mid-Season Invitational 2022. Co to jest?

Mid-Season Invitational to jeden z dwóch międzynarodowych turniejów w League of Legends. Występują na nim najlepsze formacje z każdego regionu, zaś w esportowym kalendarzu popularnej gry MOBA został umiejscowiony pomiędzy wiosennymi i letnimi rozgrywkami wiodących regionów.

Marcin 'Jankos' JankowskiJankos ponownie mistrzem Europy. G2 Esports triumfuje w finale LEC

Mid-Season Invitational 2022. Kto zagra?

Zazwyczaj na Mid-Season Invitational występuje dwanaście drużyn. Na to grono składają się wyłącznie najlepsze formacje wiosennych rozgrywek z wiodących regionów. Tegoroczna odsłona turnieju będzie jednak wyjątkowa, gdyż wystąpi na niej 11 formacji. Zmiana jest związana z anulowaniem LCL, ligi rosyjskiej. Decyzja o zawieszeniu rozgrywek została podjęta po inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Dotychczas wyłoniono cztery zespoły, które pojadą na Mid-Season Invitational. Są to:

  • League of Legends European Championship: G2 Esports,
  • League of Legends Champions Korea: T1,
  • Turkish Championship League: Istanbul Wildcats,
  • League of Legends Japan League: DetonatioN FocusMe.

Lista drużyn będzie uzupełniania wraz z postępem rozgrywek w poszczególnych regionach.

Mid-Season Invitational 2022. Jaka jest pula nagród?

Oficjalna pula nagród Mid-Season Invitational 2022 wynosi bazowo 250 tys. dolarów. Ta będzie najprawdopodobniej powiększana poprzez dostępne wewnątrz gry opcje zakupu skórek lub innych przedmiotów kosmetycznych.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku esportu League of Legends pule nagród mają znaczenie drugorzędne. Z uwagi na rzadkość turniejów międzynarodowych, gracze przede wszystkim kładą nacisk na prestiż rozgrywek.

Mid-Season Invitational 2022. Gdzie się odbędzie?

Tegoroczna edycja Mid-Season Invitational odbędzie się w Korei Południowej, a dokładnie Busan. Informacja została potwierdzona niedawno, lecz plotki na jej temat obiegały świat już przed kilkoma tygodniami. Za przeciek odpowiadali między innymi przedstawiciele zagranicznych mediów, jak i właściciel organizacji T1.

Zgodnie z oryginalnymi zamiarami turniej miał odbyć się w Ameryce Północnej. Do zmiany doszło z uwagi na potencjalne problemy związane z obostrzeniami wobec pandemii koronawirusa.

Mid-Season Invitational 2022. Kiedy się odbędzie?

Mid-Season Invitational co roku odbywa się w maju. W tym przypadku przysłowiowy pierwszy gwizdek usłyszymy 10 maja, zaś wielki finał zostanie rozegrany 29 maja. Turniej zostanie podzielony na 3 etapy: dwie następujące po sobie fazy grupowe oraz baraże.

FaZe ClanŚwietny występ Polaka nie wystarczył. FaZe Clan mistrzem ESL Pro LeagueSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.