Sports

Milik porwnany do kandydata na prezydenta Francji. Bolenie. “Wiele wsplnego” Pika nona

W niedzielę Olympique Marsylia zmierzył się ze swoim imiennikiem z Lyonu. Marsylczycy nie mają już oczywiście szans na mistrzostwo Francji, bo to padło łupem PSG, ale ekipa Arkadiusza Milika wciąż walczy o drugie miejsce. A porażka 0:3 z Lyonem nie ułatwia sytuacji.

Arabia Saudyjska w teorii najłatwiejszym rywalem Polaków. Ale wcale nie będzie łatwym

“W końcu jego pudła zaważyły na losach meczu”

W zespole gospodarzy do 86. minuty grał Arkadiusz Milik, który w pierwszej połowie zmarnował właściwie stuprocentową sytuację. Pudłował więcej razy i mocno oberwało mu się po meczu. Komentatorzy nie zostawili suchej nitki na Polaku. Najwyższą ocenę w skali od 1 do 10 przyznał mu portal Coeurmarseillais.fr. “Polak był długo niewidoczny. Miał sytuację w 28. minucie, ale ją zmarnował. Potem przed przerwą zmarnował wielką okazję na bramkę” – uzasadnili eksperci tego czasopisma.

Kontrowersje w meczu Slavia Praga - Viktoria Pilzno (1:1)Kontrowersyjne decyzje polskiego arbitra mogą zdecydować o mistrzostwie Czech

Inni dziennikarze ocenili 28-latka na ‘3’ i w ostrych słowach komentowali jego poczynania na boisku. “Brakowało mu spontaniczności i żywiołowości. Zmarnował swoje okazje, a na domiar złego w drugiej połowie po jego stracie groźną okazję miał Olympique Lyon” – czytamy na portalu 90min.com. Tę samą notę przyznał polskiemu zawodnikowi “L’Equipe”.

“Miał cztery okazje, ale za każdym razem był bardzo nieskuteczny. W końcu jego pudła zaważyły na losach meczu” – napisano o napastniku na maxifoot.fr. Jeszcze dalej poszedł portal SoFoot.com, który postanowił porównać Arkadiusza Milika do… francuskiego polityka Jean-Luc Melenchona. Dziennikarze stwierdzili, że ta dwójka “ma ze sobą wiele wspólnego”, bowiem jest tak samo nieskuteczna. Polityk już trzy razy startował w wyborach prezydenckich i nigdy nie przeszedł do drugiej tury. A Milikowi przyznano ocenę 21,95 proc., czyli wynik wyborczy Melenchona z I tury ostatnich wyborów.

Bardzo słabo grę Arkadiusza Milika ocenił serwis “Le Phoceen”, który wystawił reprezentantowi Polski notę tylko 2,5 w skali 1-10. “Szansa, którą zmarnował w końcówce pierwszej połowy, była punktem zwrotnym w meczu” – czytamy w uzasadnieniu. Tyle samo punktów Polak otrzymał od “sans-filtre.fr”. “Miał trzy duże szanse i nie strzelił żadnego gola. To bardzo rozczarowujące. “Niezdarność” – to słowo dobrze podsumowuje jego występ. Strata piłki na własnej połowie mogła kosztować Marsylię gola” – wylicza portal.

“Występ polskiego środkowego napastnika był naznaczony straszliwym brakiem skuteczności – można przeczytać na portalu “footmercato.net”. O tym, że Milik nie może niedzielnego meczu zaliczyć do udanych świadczą także oceny serwisów stricte statystycznych. WhoSchored.com przyznało wypożyczonemu z SSC Napoli snajperowi “5,5”, a SofaScore.com “5,8”. W obu przypadkach była to najgorsza ocena w drużynie prowadzonej przez Jorge Sampaoli.

Olympique Marsylia doznał bolesnej porażki, ale nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Marsylczycy mają trzy punkty przewagi nad Rennes na trzy kolejki przed końcem. Następny mecz rozegrają na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Lorient. Olympique Lyon jest siódmy.