Sports

MKOl domaga się kolejnych sankcji. Wzywa światowe federacje do działania!


Międzynarodowy Komitet Olimpijski ostro odpowiada na militarne działania Rosji na Ukrainie. Sankcje mają uderzyć we wszystkich rosyjskich zawodników!


Piotr Bobakowski

Piotr Bobakowski

logo MKOL

Getty Images
/ Jakub Porzycki/NurPhoto
/ Na zdjęciu: logo MKOL

MKOl po raz kolejny zajął stanowisko ws. dramatycznej sytuacji Ukrainy, która została bestialsko zaatakowana przez rosyjskie wojska. Tym razem przekaz jest jednak o wiele mocniejszy, niż to było jeszcze kilka dni temu.

Władze olimpijskie zarekomendowały bowiem międzynarodowym federacjom wykluczenie (niezapraszanie) rosyjskich i białoruskich sportowców z zawodów.

“Komitet Wykonawczy MKOl rekomenduje, aby Międzynarodowe Federacje Sportowe i organizatorzy imprez sportowych nie zapraszali, ani nie zezwalali na udział, rosyjskich, a także białoruskich sportowców, jak i działaczy z tych krajów, w zawodach międzynarodowych” – czytamy w komunikacie MKOl.

Rekomendacja dotyczy m.in. Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), która podczas ostatniego weekendu PŚ w skokach w Lahti dopuściła Rosjan do rywalizacji (więcej TUTAJ).

W piątek (25 lutego) Rada Wykonawcza MKOl wezwała do odwołania lub przeniesienia wszystkich imprez sportowych planowanych w Rosji i na Białorusi.

Jak podkreślono w oświadczeniu, federacje powinny wziąć pod uwagę fakt zerwania rozejmu olimpijskiego przez rządy Rosji oraz Białorusi i nadać bezpieczeństwu sportowców priorytet (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: To się nazywa gest! Gwiazda sportu pochwaliła się luksusowym prezentem

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.