Sports

Nie żyje legendarny Ukrainiec. Miał zaledwie 33 lata


Jeszcze w 2020 roku Denis Dubrow został nagrodzony Ukrainie honorowym tytułem Mistrza Sportu. Teraz wszyscy opłakują jego śmierć. Miał 33 lata.


Dawid Franek

Dawid Franek

Denis Dubrow

Getty Images

/ Na zdjęciu: Denis Dubrow

Denis Dubrow był pływakiem i brał udział w dwóch igrzyskach paraolimpijskich (Rio de Janeiro 2016 oraz Tokio 2020). Przywiózł z nich aż 11 medali – cztery złote, trzy srebrne i cztery brązowe.

Dubrow miał na swoim koncie także medale mistrzostw świata i Europy.

W rywalizacji sportowców z niepełnosprawnościami startował od 2014 roku. Mowa o klasie S10, a następnie S8 (uszkodzenie układu mięśniowo-szkieletowego).

Na temat jego osoby pojawiały się jednak kontrowersje. Media posądzały bowiem Dubrowa o… symulowanie chorób, tak by mógł startować wśród osób z niepełnosprawnościami. Trzeba tutaj dodać, że przed rokiem 2014 walczył o najwyższe laury z pełnosprawnymi zawodnikami.

W Ukrainie traktowano go z kolei jak bohatera. W 2020 roku został uhonorowany tytułem Mistrza Sportu. Stąd o jego śmierci jest głośno, mimo że równolegle trwa wojna w Ukrainie. Jak na razie przyczyna śmierci multimedalisty igrzysk paraolimpijskich nie jest znana.

Zgłoś błąd

WP SportoweFaktySource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.