Sports

Ostatnio górą był tam Polak. W Oberstdorfie ciąg dalszy walki o Kryształową Kulę


Po przerwie spowodowanej mistrzostwami świata w lotach, zawodnicy powrócą do walki o punkty Pucharu Świata. Niezwykle interesująco zapowiada się walka o Kryształową Kulę pomiędzy Karlem Geigerem a Ryoyu Kobayashim.


Mateusz Kozanecki

Mateusz Kozanecki

Karl Geiger

PAP/EPA
/ Terje Bendiksby
/ Na zdjęciu: Karl Geiger

Po trzech latach przerwy skocznia Heini-Klopfer-Skiflugschanze w Oberstdorfie ponownie gościć będzie uczestników Pucharu Świata. Dodajmy, że jako ostatni po zwycięstwo sięgnął tam Kamil Stoch. Na trzecim stopniu podium stanął wtedy Dawid Kubacki, a rozdzielił ich Jewgienij Klimow.

Reprezentanci Polski przystąpią do konkursów po niezbyt udanych mistrzostwach świata w lotach, które przeprowadzone zostały w miniony weekend w Vikersund. Jedynie Jakub Wolny pozostawił po sobie dobre wrażenie. 26-latek niespodziewanie był liderem Biało-Czerwonych.

Tym razem polscy skoczkowie będą mogli liczyć na obecność Michala Doleżala. Szkoleniowca zabrakło w Norwegii z powodu zakażenia koronawirusem. Teraz z tego powodu w Oberstdorfie nie pojawi się Paweł Wąsek. “Szkoda, bo to już sama końcówka sezonu, ale wierzę, że jeszcze uda mi się wystartować w tym sezonie” – skomentował skoczek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zimowa wyprawa żony skoczka. I to nie byle jaka!

Do rywalizacji przystąpią za to pozostali reprezentanci naszego kraju, a więc Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny oraz Andrzej Stękała. Ostatni z nich dopiero co wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Za Wąska w ostatniej chwili dowołany do składu został Aleksander Zniszczoł.

W Oberstdorfie mogą zapaść ważne rozstrzygnięcia w kontekście walki o Kryształową Kulę. Aktualnym liderem klasyfikacji Pucharu Świata jest Ryoyu Kobayashi. Przewaga Japończyka nad Karlem Geigerem wynosi jednak zaledwie 58 punktów. Wciąż wiele może się jeszcze zmienić.

Zmagania rozpoczną się już w piątek. Na ten dzień zaplanowano dwie serie treningowe, a także kwalifikacje, do których przystąpi 66 zawodników. Miejsc w sobotnim konkursie jest natomiast zaledwie 40. W niedzielę przeprowadzone zostaną kolejne kwalifikacje i zawody.

Transmisję z konkursów pokażą na żywo stacje TVN i Eurosport 1. Zmagania obejrzeć będzie można ponadto na platformach WP Pilot, Player i Eurosport Player. Tekstowe relacje ze wszystkich serii przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Harmonogram zawodów:

Piątek, 18 marca:

14:45 – trening (2 serie)
17:15 – kwalifikacje

Sobota, 19 marca:

14:45 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 20 marca:

14:15 – kwalifikacje
16:00 – konkurs indywidualny

Czytaj także:
– Znany polski skoczek wykluczony z zawodów
– Norweg wrócił z Chin i chce trenować polskich skoczków. Walczą też o niego Niemcy

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Czy wszyscy reprezentanci Polski zdobędą punkty w Oberstdorfie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zgłoś błąd

WP SportoweFaktySource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close