Politics

Paolo Sousa ma porzucić reprezentację. Tak twierdzą brazylijskie media – SportPortal „GZH Colorado” pisał o kulisach sprawy: „Pierwsze rozmowy z Sousą, który jest niezadowolony ze współpracy z polską federacją, odbyły się jeszcze przed rozstaniem z Aguirre. Już wtedy trener wykazywał zainteresowanie pracą w Brazylii, ale nie doszło do konkretów. Bogatsze Flamengo zabiegało o Sousę, więc Inter przeniósł zainteresowanie na innych trenerów. Kiedy Portugalczyk nie osiągnął porozumienia z Flamengo, Inter wrócił do gry i teraz przedstawiciele klubu wybierają się do Portugalii, by trener podpisał dwuletni kontrakt.”


Przedstawiciele klubu mają odwiedzić Sousę w Portugalii w najbliższą niedzielę. Chodzi o dopięcie formalności i podpisanie dwuletniego kontraktu. Trener do Brazylii uda się już w poniedziałek.


Portugalczyk planuje rozstać się z naszą kadrą, choć że przed Polakami barażowe starcia o udział w mistrzostwach świata w Katarze. Biorąc pod uwagę korzystne dla naszej reprezentacji losowanie, szanse na awans są całkiem spore.


PZPN nie poinformował jeszcze oficjalnie o planach zmiany trenera. Nie wiadomo też, czy Paulo Sousa poinformował polski związek piłkarski.


Paolo Sousa trenerem reprezentacji Polski jest niecały rok, od stycznia 2021 roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close