Politics

Para Prezydencka spotka³a siê z ¿o³nierzami. Agata Kornhauser-Duda mówi³a o chrze¶cijañskiej tradycji | Polityka


Zobacz wideo
Jak wygląda sytuacja migrantów na granicy? Pytamy prof. Wiącka

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką złożyli życzenia żołnierzom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Straży Granicznej, policji i strażakom. Podczas świątecznego spotkania w miejscowości Kodeń w województwie lubelskim podziękowali im za służbę na polsko-białoruskiej granicy, a także w innych miejscach. Później Para Prezydencka złożyła kwiaty przy Pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Kodniu na Lubelszczyźnie. 

Konkurs Szopek Krakowski (zdjęcie ilustracyjne)=Ruszył Konkurs Szopek Krakowskich. Część z nich jest ogrodzona drutem

Kodeń. Para Prezydencka wzięła udział w Wigilii Mundurowej

– Myślę, że jestem wyrazicielką zdania wielu Polek i Polaków, którzy z szacunkiem podchodzą do państwa służby i pracy, i są w pełni uznania do państwa. Proszę wierzyć, że mają państwo wsparcie w większej części naszego społeczeństwa – mówiła we wtorek Agata Kornhauser-Duda, jak cytuje Wirtualna Polska.

– Święta narodzenia Pańskiego w tradycji chrześcijańskiej symbolizują nowe życie i odrodzenie. Jest to czas przepełniony miłością, ciepłem i dobrem. Dziękując państwu za waszą służbę, chciałabym podziękować jeszcze za jedno: przede wszystkim za państwa bardzo dobre serce i za to, że wspierają państwo lokalne społeczności, czy to pracując w polskich kontyngentach wojskowych, czy będąc na polskiej granicy – powiedziała. Pierwsza dama życzyła żołnierzom także wsparcia oraz zdrowych, spokojnych świąt wraz z bliskimi.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Straż Graniczna w pobliżu strefy objętej stanem wyjątkowym. Siemianówka, 25 listopada 2021“My ratujemy każde życie” – mówił premier. Teraz 4-letnia Eileen zaginęła

Para Prezydencka spotkała się z mieszkańcami Kodnia

Prezydent i Pierwsza Dama spotkali się także z mieszkańcami Kodnia oraz złożyli wieniec przed Pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Następnie udali się na granicę, by złożyć życzenia i porozmawiać z funkcjonariuszami patrolującymi dziś granicę polsko-białoruską w terenie.

Grupa uchodźców, która przekroczyła polsko-białoruską granicęAmnesty International o głodzie i torturach na granicy. “Wstrząsające świadectwa”

Grupa Granica podkreśla: Tragedia migrantów trwa

Grupa Granica w swoich mediach społecznościowych podkreśla, że sytuacja na Podlasiu “jest nadal dramatyczna”, a tragedia migrantek i migrantów “wciąż trwa”.

“Dziś [21 grudnia – red.] i w kolejnych dniach temperatura na Podlasiu spadnie w nocy poniżej 10 stopni Celsjusza. Mimo to poza oddolnymi działaniami wolontariuszek i mieszkańców na horyzoncie wciąż nie widać żadnego systemowego wyjścia z tej dramatycznej sytuacji” – czytamy w mediach społecznościowych organizacji.

Między 1 a 17 grudnia o pomoc do Grupy Granica zwróciło się co najmniej 311 osób, wśród których było przynajmniej 11 dzieci. Zgłoszono także zaginięcie 11 osób. 

“Mogłoby się wydawać, że wraz z nadejściem zimy sytuacja na granicy się ustabilizowała. Tak jednak nie jest: kobiety, dzieci i mężczyźni wciąż są w lesie. Zwracamy uwagę, że nasze statystyki wskazują tylko na przybliżoną skalę tego kryzysu i nie są jego szczegółowym odzwierciedleniem. Innymi słowy: migrantów i migrantek, dzieci i osób zaginionych w polsko-białoruskim lesie jest znacznie więcej” – pisze organizacja.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close