Sports

Paulo Sousa odchodzi. Flamengo nie chce płacić PZPN


Przypomnijmy: w niedzielę polskim futbolem wstrząsnęła informacja, że selekcjoner Paulo Sousa chce zakończyć pracę z reprezentacją Polski, bo dostał atrakcyjną ofertę z jednego z klubów. Szybko stało się jasne, że chodzi o brazylijskie Flamengo

Zdaniem dziennikarza Vene Casagrande, Flamengo nie zamierza nawet płacić ewentualnego odszkodowania Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, mimo domniemanego odejścia portugalskiego szkoleniowca. Casagrande podaje kwotę tej kary, która – jego zdaniem – miałaby wynosić około 300 tys. euro. Powołuje się tu na informacje od “osób z otoczenia szkoleniowca”. 

Zdaniem Brazylijczyka, klub liczy, że kwestie finansowe związane z rozstaniem z federacją dogada z PZPN sam Sousa.

Problem jednak w tym, że prezes PZPN Cezary Kulesza z góry zapowiedział, że o pójściu na rękę selekcjonerowi w tej sprawie na ten moment nie ma mowy.

– Zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron – pisał prezes PZPN na Twitterze. I dodawał: – To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem.

JK

Czytaj więcej: Boniek odsłania całą prawdę w sprawie Sousy

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close