Sports

Pekin 2022. Narciarstwo alpejskie. Austria ze złotem w slalomie równoległym“Pechowe” zawody drużynowe alpejczyków, które z powodu trudnych warunków przełożono z soboty na niedzielę, pomimo wielu obaw ostatecznie się odbyły – choć na trasie momentami wiatr potrafił “zaatakować” sportowców ze sporą mocą.

Niestety współzawodnictwo nie poszło po myśli “Biało-Czerwonych” – Polacy w składzie: Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas zakończyli swoją walkę w 1/8 finału, ulegając Norwegom.

Trzeba jednak przyznać, że walka była dosyć zacięta – w zjazdach z faworyzowanymi Skandynawami było 2-2, zadecydowały jedynie różnice czasowe.

Ostatecznie w “drużynówce” najlepsi okazali się Austriacy, którzy pokonali w tzw. wielkim finale Niemców o 0,19 s. Co ciekawe w ostatnim zjeździe Austriak Johannes Strolz zgubił po drodze jeden z kijków, ale nawet jego słabszy przejazd nie odmienił losów rywalizacji i wraz z kolegą i koleżankami mógł cieszyć się ze złotego medalu.

W małym finale tymczasem lepsi od Amerykanów okazali się Norwegowie i to im przypadł w udziale brązowy medal. Co ciekawe w ostatnim zjeździe Timon Haugan został zdyskwalifikowany, nie zaliczając wcześniej końcowych bramek i choć się zdawało, że USA może prześcignąć oponentów, to wyniki czasowe były bezwzględne.

Tym samym słynna Mikaela Shiffrin powróci z Pekinu bez ani jednego medalu. 

1. Austria (Katharina Truppe, Stefan Brennsteiner, Katharina Liensberger, Johannes Strolz)

2. Niemcy (Lena Duerr, Julian Rauchfuss, Emma Aicher, Alexander Schmid)

3. Norwegia (Maria Therese Tviberg, Fabian Wilkens Solheim, Thea Louise Stjernesund, Timon Haugan)

Zobacz także: CEREMONIA ZAMKNIĘCIA ZIMOWYCH IGRZYSK W PEKINIE. O KTÓREJ I GDZIE OGLĄDAĆ?

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close