Sports

Pekin 2022. Niezwykła arena igrzysk. W internecie jest o niej głośno


Jak sama nazwa wskazuje, arena gości konkurencje… big air, a zawodnicy i zawodniczki rywalizują na niej łącznie o cztery komplety medali – po dwa w zmaganiach narciarzy i snowboardzistów. Efektowne ewolucje, wykonywane w powietrzu prezentiją się niesamowicie, a uroku dodaje im paradoksalnie brutalny anturaż, jaki tworzy miejskie otoczenie.

Shougang to bowiem jedyna ulokowana bezpośrednio w Pekinie arena olimpijskich zmagań na śniegu. Położona jest na wschodnich obrzeżach miasta, w bezpośrednim otoczeniu obiektów przemysłowych oraz w sąsiedztwie elektrowni. Wybudowano ją z kolei na miejscu dawnej huty, co tylko podkreśla niezwykłość. Hutę ową zamknięto… w 2008 roku, przed letnimi igrzyskami odbywającymi się w mieście, jako przyczynę podając konieczność ograniczenia zanieczyszczenia powietrza.

Arena przy okazji transmisji zmagań konkurencji big air zrobiła w internecie prawdziwą furorę, a jej ujęcia z lotu ptaka, ukazujące “białą wyspę” pośrodku szarości obiegły media społecznościowe lotem błyskawicy. 

Czytaj także: Niesamowite, kto wręczył medal Kubackiemu!

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close