Sports

Pierwszy medal Polski! Sukces Sułek


Pięcioboistka Adrianna Sułek zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Belgradzie. Wygrała Belgijka Noor Vidts.

Niesamowity wyczyn Polki

Sułek nie tylko zdobyła medal, to pobiła rekord życiowy i halowy rekord Polski. Łącznie zgromadziła 4851 punktów. 

Rywalizację wieloboistek Adrianna Sułek rozpoczęła od zajęcia drugiej lokaty w swojej serii biegu na 60 metrów przez płotki. Czas 8.36 dał Polce 1048 pkt. i szóstą pozycję po pierwszej konkurencji. Z bardzo dobrej strony bydgoszczanka zaprezentowała się w skoku wzwyż. Podopieczna Marka Rzepki w pierwszych próbach zaliczyła 1.74, 1.77, 1.80, 1.83, 1.86. Polka zatrzymała się dopiero na wysokości 1.89, gdy była już sama w konkursie. Poprzeczka pozostała na stojakach po drugiej próbie Polki, ale dla 23-letniej zawodniczki to nie był koniec zmagań. Atakowała jeszcze – już bez powodzenia – 1.92.

Po dwóch konkurencjach miała na koncie 2141 punktów i przewodziła stawce wieloboistek. Nasza reprezentantka dobrze spisała się w pchnięciu kulą. Chociaż w pierwszej kolejce uzyskała tylko 12.49, a w drugiej miała nieważną próbę to w ostatniej zmobilizowała się, pokazując znakomite przygotowanie mentalne, i pchnęła 13.40. To jej drugi najlepszy wynik w karierze. 

Świetną dyspozycję Sułek pokazała w pierwszej popołudniowej konkurencji – skoku w dal. Już w pierwszej próbie o 17 centymetrów poprawiła rekord życiowy wynikiem 6,43. Wygrała także kończący rywalizację wieloboistek bieg na 800 m czasem 2.09,56.

Źródło: Polska Agencja Prasowa/PZLA

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.