Politics

Pogoda na dzi¶ – czwartek 17 marca. Na termometrach nawet 15 stopni, jednak bêdzie wietrznie


Zobacz wideo
Wołodymyr Zełenski – przez krytyków był nazywany komikiem i klaunem, dziś odważnie przewodzi Ukrainie

Pogoda w czwartek 17 marca będzie dość zróżnicowana. Temperatura maksymalna w kraju wahać będzie się od 6 do nawet 15 stopni. Zdecydowanie wyższe wartości na termometrach zaobserwują mieszkańcy zachodu kraju, we wschodniej Polsce będzie natomiast najchłodniej.

Prognoza pogody na 17 marca. Na termometrach nawet 15 stopni

Pogoda na czwartek 17 marca 2022 r.Pogoda na czwartek 17 marca 2022 r. Fot. Gazeta.pl

W czwartek najchłodniej będzie we wschodniej Polsce – w Białymstoku i Lublinie w ciągu dnia temperatura nie przekroczy 6 stopni. Cieplej będzie w Olsztynie, Warszawie, Kielcach i Rzeszowie, gdzie wartości osiągną do 8 stopni. W Trójmieście i Krakowie na termometrach zobaczymy 10 stopni, w Łodzi 11, natomiast w Bydgoszczy 12. W Poznaniu i Katowicach temperatura osiągnie 13 stopni Celsjusza, natomiast w Zielonej Górze i Wrocławiu – 14 stopni. Zdecydowanie najcieplej zapowiada się natomiast w Szczecinie, gdzie termometry wskażą maksymalnie nawet 15 stopni.

Więcej aktualnych informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Czy wiosna zostanie z nami na dłużej? Kiedy załamanie pogody?

Pogoda na czwartek. W kraju dominować będzie porywisty wiatr

W całym kraju w czwartek będzie dość słonecznie, choć mogą pojawiać się przejściowe zachmurzenia. Niestety równocześnie w Polsce odczuwalny będzie porywisty wiatr, co wiązać będzie się z niższym odczuciem ciepła. 

“Polska będzie w zasięgu wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Jedynie na zachodzie kraju, w ciągu dnia zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Wyżowa pogoda ze zwiększonym usłonecznieniem i warunkami termicznymi nieobciążającymi istotnie układu termoregulacyjnego człowieka, przez większość dnia będzie korzystnie wpływała na nastrój i sprawność psychofizyczną” – podają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie biometeorologicznej. 

Widok na panoramę Tatr od Tatr Bielskich - zdjęcie ilustracyjnePogoda od kwietnia do lipca 2022 – prognoza w wiosnę i lato od IMGWSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.