Politics

Pogoda na dzi¶ – pi±tek 20 maja. Bêdzie ciep³o. Mo¿liwe burze i nawa³nice z wiatrem do 100 km/h


Opady deszczu w południowej i centralnej Polsce w piątek mogą wynieść do 15-20 mm. Pojawią się porywy wiatru około w granicach 70-75 km/h. Niewykluczony również grad. W nocy z piątku na sobotę warunki pogodowe przybiorą na sile. Wtedy ośrodek niskiego ciśnienia z licznymi frontami atmosferycznymi przemieści się znad Niemiec nas Polskę północną w kierunku Litwy – przekazują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza pogody na piątekPogoda – alerty IMGW. Przymrozki przez kilka dni. Później burze i grad

Pogoda na dziś – piątek 20 maja. Wystąpią burze i silny wiatr

W ciągu dnia oraz w nocy wystąpią burze z intensywnymi opadami deszczu. Miejscami może pojawić się również grad oraz silny, porywisty wiatr do 85 km/h. Lokalnie mogą występować nawałnice z porywami wiatru do 100 km/h. Ta gwałtowna zmiana pogody wynika ze zderzenia się nad Polską różnych mas powietrza – zwrotnikowego, które jest gorące i wilgotne, napływające z południa Europy oraz chłodniejszego – polarnego, które napływa z północy kontynentu – informują synoptycy.

Pogoda na dziś – piątek 20 maja. Temperatury w ciągu dnia będą wysokie

Mimo późniejszych opadów i silnego wiatru piątek rozpoczniemy z wysoką temperaturą powietrza. Najcieplej będzie w Kielcach, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Zielonej Górze, Lublinie, Katowicach – temperatury wskażą tam powyżej 25 st. C. Nieco chłodniej będzie w Szczecinie, Bydgoszczy, Olsztynie oraz w Gdañsku, gdzie termometry wskażą temperaturę około 23 st. C.

Podczas zbliżającego się weekendu pogoda będzie zmienna. Prognozuje się opady deszczu, burze wiatr oraz lekkie ochłodzenie.

Pogoda na dziśPogoda na dziś Gazeta.pl

Zobacz wideo
Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozySource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close