Politics

Pogoda na dzi¶ – poniedzia³ek 14 marca. Nadal s³oneczna aura


Zobacz wideo
W Kijowie ochotnicy z obrony terytorialnej szkolą się z obsługi broni przeciwpancernej

“Marzec w tym roku jest bardzo słoneczny, suchy i chłodny. W wielu regionach kraju nie spadła ani jedna kropla deszczu. Ale pomimo dużej ilości dni słonecznych i wyżowej pogody notujemy spadki temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza w nocy oraz niewysokie wartości maksymalne w ciągu dnia” – piszą eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze. Synoptycy przewidują słoneczny i suchy początek tygodnia. Temperatura wskaże maksymalnie od 7 stopni Celsjusza na wschodzie do 12 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Pociąg do kultury (zdjęcie ilustracyjne)Wrocław. “Pociąg do Kultury” pomaga Ukraińcom

Pogoda na dziś – poniedziałek 14 marca. Do 12 stopni na zachodzie

W poniedziałek 14 marca najcieplej będzie we Wrocławiu – tam na termometrach nawet 11 stopni Celsjusza. Temperatura spadnie o jeden stopień w Zielonej Górze i Opolu, 10 stopni Celsjusza. Nieco niższe wartości zaobserwujemy w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, gdzie termometr wskaże 9 stopni. Na osiem stopni liczyć mogą mieszkańcy Rzeszowa, Koszalina, Szczecina, Rzeszowa. W centrum – w Toruniu, Warszawie i Łodzi – oraz Lublinie, Kielcach i Gdańsku wartości wyniosą 7 stopni, natomiast w Białymstoku 6, a najzimniej w Suwałkach, bo zaledwie 5 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody 14.03Prognoza pogody 14.03 Fot.: Gazeta.pl

Rosjanie porwali mera kolejnego ukraińskiego miastaWojna w Ukrainie. Rosjanie porwali kolejnego mera miasta

W całej Polsce nie przewiduje się żadnych opadów. Na wschodzie nad ranem nieco chmur, zza których szybko wyłoni się słońce. Małe zachmurzenie może pojawić się po południu również na zachodzie, jednak będzie to zjawisko przejściowe. 

Wyżowa pogoda utrzymująca się przez kolejny dzień sprawi, że w przeważającej części kraju warunki biometeorologiczne będą korzystne. Jedynie nad ranem na północno-zachodnich krańcach biomet będzie obojętny. W ciągu dnia szybko zmieni się jednak w korzystny – podaje biometeo.imgw.pl

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomócSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.