Politics

Pogoda. Powrt zimy na Pomorzu i foka pezajca po niegu. IMGW ostrzega przed kolejnymi opadami


Choć jeszcze kilka dni temu pogoda w Polsce zdawała się zwiastować wiosnę, już we wtorek wieczorem w wielu regionach zauważyć można było powrót zimowej aury. Biało zrobiło się m.in. na Pomorzu. Śnieg pada też na Warmii i Mazurach. 

Zobacz wideo
Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Pogoda. Na Pomorzu spadł śnieg. “W Gdyni dzisiaj tak jakby się biało z samego rana zrobiło”

W mediach społecznościowych od rana pojawiają się zdjęcia z zasypanych nadmorskich regionów, a internauci nie kryją zdziwienia widokiem białego puchu za oknem. Jedną z takich fotografii z Gdyni udostępnił na Twitterze “Dziennik Bałtycki”. “Dzień dobry! W Gdyni dzisiaj tak jakby się biało z samego rana zrobiło. Udanej środy” – napisał portal. 

“Dzisiejszy poranek w Gdańsk-Oliwa. W rejonie Zatoki Gdańskiej wciąż pada śnieg, a miejscami trawniki zrobiły się białe” – pisał z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Uchodźcy z Ukrainy (zdjęcie ilustracyjne)Operator 112 nie wysłał karetki do ciężarnej. Życie uratował kwadrans

“A tu co się w nocy stało?” – dopytywała jedna z internautek, która opublikowała zdjęcie z Władysławowa. 

“We Władysławowie foki spacerują po drogach wojewódzkich. Sytuacja z dziś rana. Wiele widziałem, naprawdę, ale to…” – pisał inny użytkownik Twittera. 

Profil Pogoda dla Mazur donosi z kolei, że śnieg pada dziś też w tym regionie. 

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

IMGW ostrzega przed opadami śniegu. Pojawią się też oblodzenia 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu. Obowiązują one w części województwa dolnośląskiego, a dokładniej w powiatach: lubańskim, lwóweckim, karkonoskim, Jeleniej Górze, kamiennogórskim, wałbrzyskim i kłodzkim. Prognozuje się opady śniegu, które spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 10, a lokalnie nawet 15 centymetrów. Alerty pozostaną ważne co najmniej do godz. 10 w czwartek. 

To jednak nie koniec zawirowań pogodowych. Z prognozy zagrożeń IMGW wynika, że w ciągu kolejnych dni śnieg może spaść także w innych regionach. W czwartek opady śniegu przewiduje się w woj. lubelskim, świętokrzyskim i częściowo w mazowieckim (południowa i wschodnia część). 

Widok z drona na miejsce zdarzeniaKłecko. Wypadek motolotni pod Gnieznem. Zginęła jedna osoba

Intensywne opady śniegu wystąpią natomiast w woj. małopolskim i śląskim, a także w południowych powiatach woj. dolnośląskiego. Możliwe są też intensywne opady deszczu w woj. podkarpackim. Ponadto dodatkowe zagrożenie w czwartek stanowić będą oblodzenia. Tych możemy spodziewać się w woj. lubelskim, mazowieckim (południowa i wschodnia część) i podlaskim (powiaty południowe). 

IMGW. Prognoza zagrożeń na piątek i sobotę 

W piątek 1 kwietnia opady śniegu będą możliwe w woj. śląskim, świętokrzyskim oraz małopolskim, natomiast intensywne opady – w woj. mazowieckim, lubelskim i podkarpackim. To także kolejny dzień z możliwymi oblodzeniami – ostrzeżenia mogą zostać wydane dla woj. podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego. 

Sobota również pod znakiem zimowej aury. Według prognozy zagrożeń IMGW mieszkańcy południowej części Polski (woj. małopolskie i podkarpackie) powinni spodziewać się opadów śniegu. Oblodzenia natomiast będą możliwe w woj. śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim i podkarpackim. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukrainaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.