Politics

Pogoda w pi±tek – 1 kwietnia. Intensywne opady deszczu i deszcz ze ¶niegiem


“Specyficzne położenie frontów atmosferycznych oraz pogłębienie się niżu ‘Katharina’ nad Włochami spowoduje napływ do Polski chłodnej masy powietrza z północy oraz dostawy wilgotnego powietrza z południowego wschodu. Będzie to skutkować wyraźnym ochłodzeniem, a także znacznymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu na południu oraz wschodzie kraju. Możliwe jest także oblodzenie” – podali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, informując o pogodzie na obecny tydzień.  

Zobacz wideo
“Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych”. W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda w piątek 1 kwietnia. Tylko 2 stopnie na Lubelszczyźnie i w województwie świętokrzyskim

W piątek pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W wielu regionach Polski charakteryzować się będzie wręcz zimową aurą. Najchłodniej będzie na wschodzie Polski. Na Lubelszczyźnie mieszkańcy zobaczą na termometrach tylko 2 stopnie. Podobnie w województwie ¶wiêtokrzyskim. O jeden stopień więcej mogą spodziewać się mieszkańcy województwa ma³opolskiego. 4 stopnie synoptycy prognozują w następujących województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim i łódzkim. W piątek 5 stopni na Mazowszu i Podlasiu oraz w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

6 stopni w województwie lubuskim. 7 stopni na termometrach zobaczą mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Najcieplej w środę będzie w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry wskażą 8 stopni.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Środa będzie deszczowa. Pojawi się też deszcz ze śniegiem i śnieg

“W piątek dalsze ochłodzenie. Niż ‘Katharina’ przesunie się w kierunku Węgier, a pofalowany front nad Polską będzie niemal stacjonarny” – zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Jacht Axioma, zdjęcie ilustracyjneGibraltar podstępem skonfiskował jacht rosyjskiego oligarchy

Jak dodają, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu wystąpią na południu i południowym wschodzie kraju. “Miejscami możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o 10-20 cm w czasie 24 godzin, a na Podkarpaciu sumy opadów mogę przekraczać 30 mm na dobę” – czytamy. Według synoptyków z deszczem wiązać się będzie nasilenie wiatru. Okresowo ma on przybierać bardzo silną formę. Wiatr będzie więc wiał z porywami do 6 km/h i może powodować zawieje śnieżne.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.