Sports

Pogromczyni Igi ¦wi±tek najlepsza w Dubaju. Nie da³a rywalce szans w finale Tenis

Pogromczyni Igi Świątek, czyli Jelena Ostapenko (28.WTA), została zwyciężczynią turnieju WTA 500 w Dubaju. Łotyszka zanotowała imponujący start w tej imprezie. Po drodze do końcowego triumfu wyeliminowała czołowe tenisistki świata.

Iga Świątek: Chcę być bardziej agresywna na korcie

Pogromczyni Igi Świątek najlepsza w Dubaju. Ostapenko pewnie pokonała Kudermetową

Ostapenko w Dubaju okazała się lepsza od czterech wielkoszlemowych mistrzyń. Najpierw wyeliminowała Sofię Kenin. Następnie przyszedł czas na Igę Świątek (4:6, 6:1) 7:6, Petrę Kvitovą (25. WTA) i Simonę Halep (23. WTA). W finale zaś zmierzyła się z Weroniką Kudermetową (31. WTA), która również wcześniej wyrzuciła z turnieju uznane zawodniczki.

Iga ŚwiątekIga Świątek poznała drabinkę w prestiżowym turnieju. Wielkie pojedynki

Wyższość Rosjanki musiały uznać Wiktoria Azarenka i Garbine Muguruza. W finale jednak Kudermetowa nie miała praktycznie nic do powiedzenia. Jelena Ostapenko gładko wygrała w dwóch setach 6:0, 6:4 w zaledwie 65 minut.

Ostapenko dominowała na korcie od początku meczu. Już w pierwszym secie trzykrotnie przełamała podanie rywalki. W sumie w całym secie oddała Kudermetowej tylko osiem punktów. Pogromczyni Igi Świątek swoją dominację udowodniła w drugiej partii.

Czerwona kartka dla Rafy LopesaAbsurdalny wyczyn Rafy Lopesa. Dał zmianę na chwilę. Czerwona kartka w kilka minut

Rosjanka zaczęła od prowadzenia 2:0, jednak Ostapenko szybko odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Wygrała sześć z ośmiu kolejnych gemów. Spotkanie zakończyła przy drugiej piłce meczowej. Warto zaznaczyć, że było to dopiero pierwsze spotkanie na korcie obu zawodniczek.

Wernika Kudermetowa jednak zaliczyła w sobotę także triumf nad Jeleną Ostapenko. Panie spotkały się bowiem także w finale gry podwójnej. Kudermetowa wystąpiła w parze z Elise Mertens, a Ostapenko partnerowała Ludmiła Kiczenok. Rosjanka i Belgijka okazały się lepsze od pary łotewsko-ukraińskiej i wygrały 6:1, 6:3. Pula nagród w turnieju WTA 500 w Dubaju wynosiła 703,5 tys. dolarów.