Politics

Policja szuka Sylwestra Suszka. By³y prezes najwiêkszej gie³dy kryptowalut w Polsce znikn±³


Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy miejskiej opublikowali w poniedziałek informację o poszukiwaniu Sylwestra Suszka, który ostatni raz widziany był 10 marca. Miał na sobie czarne buty sportowe z pomarańczowymi elementami, oliwkowo-czarną kurtkę z żółtym paskiem, niebieskie jeansy i czarną bluzê.

“Polski król bitcoinów”

Suszek to były prezes i współzałożyciel gie³dy kryptowalut BitBay, która w 2021 pozyskała inwestora ze Stanów Zjednoczonych i zmieniła nazwę na Zondę. Wtedy także pojawił się nowy zarząd, a Suszek odsunął się od firmy. 

Były prezes to także główny bohater reportażu “Superwizjera” TVN “Polski król bitcoinów i jego powiązania” z 2020 roku, w którym Michał Fuja i Patryk Szczepaniak wyśledzili przeszłość Suszka. Ujawnili, że osoby z wyrokami za sutenerstwo i wyłudzanie podatku VAT, zasilają grono głównych udziałowców i wspólników BitBay. Przed opublikowaniem reportażu, dziennikarze mieli dostać propozycję łapówki w wysokości miliona złotych, by materiał nigdy nie został pokazany. Suszek, skonfrontowany z tymi informacjami, zaprzeczył zarówno powiązaniom kryminalnym, jak i propozycji wręczenia łapówki. 

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z policjantami komendy miejskiej w Katowicach pod nr tel. 47 85 125 55, 47 85 120 00, email: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem telefonu alarmowego 112.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomócSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.