Sports

Polka brązową medalistką mistrzostw świata


Paulina Wiśniewska zakończyła udział w Mistrzostwach Świata IMMAF 2021 z brązowym medalem. W półfinale lepsza od Polki okazała się Giulliany Perea.


Artur Mazur

Artur Mazur

Paulina Wiśniewska

Materiały prasowe

/ Na zdjęciu: Paulina Wiśniewska

Polsko-brazylijskie starcie mogło się podobać kibicom – było bardzo mocne, dość wyrównane i pasjonujące od początku do końca. Niestety, na kilka sekund przed ostatnim gongiem Wiśniewska popełniła fatalny w skutkach błąd. Brazylijka złapała w duszenie i zmusiła reprezentantkę Polski do poddania. Tym samym marzenia o złotym medalu prysły. Nie zmienia to jednak faktu, że Wiśniewska może zaliczyć turniej w Abu Zabi do udanych.

– Dziś dałam z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło na lepiej dysponowaną reprezentantkę Brazylii, która po wyrównanej walce zdołała mnie poddać na 7 sekund przed końcem walki. Był to dla mnie najbardziej prestiżowy i najcięższy turniej w karierze. Dziękuję za wsparcie i całe mnóstwo pozytywnej energii, która prawdziwie mnie budowała – powiedziała po walce Wiśniewska, dla której brązowy medal jest kolejnym sukcesem w amatorskiej karierze MMA.

Poza brązem MŚ Wiśniewska zdobyła dwa złote medale na mistrzostwach MMA Polska oraz złoto w Pucharze Polski. W amatorskiej karierze stoczyła dwadzieścia pojedynków. Piętnaście z nich rozstrzygnęła na swoją korzyść.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2021 odbywa się w dniach od 24 do 29 stycznia w hali Jiu-Jitsu Arena w Zayed Sports City w Abu Zabi. Transmisję z wydarzenia można śledzić na stronie organizacji IMMAF. Kadrę Polski na turniej przygotowało Stowarzyszenie MMA Polska.

ZOBACZ WIDEO: To byłby wielki hit! Materla zmierzy się z Soldiciem?! “Nie wykluczam”

Zgłoś błąd

WP SportoweFaktySource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.