Sports

Polki poznały rywalki w mistrzostwach EuropyPolki z kompletem punktów wygrały swoją grupę eliminacyjną, w której rywalizowały ze Szwajcarią, Rosją i Litwą. “Biało-Czerwone” za mecze z Rosją otrzymały walkowery. To efekt sankcji nałożonych przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (EHF) w wyniki agresji militarnej Rosji na Ukrainę. Dzięki temu Polska obok Norwegii, Danii i Francji znalazła się w pierwszym koszyku przed losowaniem.

W mistrzostwach Europy zagra 16 reprezentacji, 12 z nich wyłoniły kwalifikacje. Liczbę uczestników uzupełnia trójka gospodarzy – Słowenia, Macedonia Północna i Czarnogóra – oraz broniąca tytułu Norwegia. Po raz pierwszy w historii w roli gospodarza wystąpią trzy federacje.

Polska kolejno zmierzy się z Niemcami (5 listopada), Hiszpanią (7 listopada) i Czarnogórą (9 listopada).

Do rundy głównej mistrzostw awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy, z zaliczeniem wyników fazy grupowej. Grupa A połączy się z B, a C z D. Spotkanie rundy głównej rozgrywane będą w Lublanie i Skopje. Faza finałowa odbędzie się w Lublanie.

Polki po raz ósmy i piąty z rzędu wystąpią w ME. Najwyższe, piąte miejsce zajęły w 1998 roku. Na poprzednich mistrzostwach uplasowały się na 14. pozycji.

Turniej odbędzie się w dniach 4-20 listopada.

grupa A (Lublana): Norwegia, Węgry, Chorwacja, Szwajcaria 

grupa B (Celje): Dania, Szwecja, Słowenia, Serbia 

grupa C (Skopje): Francja, Holandia, Macedonia, Rumunia 

grupa D (Podgorica): Polska, Czarnogóra, Niemcy, Hiszpania  Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close