Sports

Polska wygrywa ze Szwecją i zagra na Mistrzostwach Świata!


Reprezentacja Polski zagra w listopadowych Mistrzostwach Świata. W finale barażu biało-czerwoni pokonali Szwecję 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego. 

Spokojna pierwsza połowa 

W pierwszej połowie widzieliśmy rózne etapy gry, w pewnych przewagę mieli Polacy, a w kolejnych Szwedzi. Okazji bramkowych było jednak mało, bo po jednej z każdej stron. Szwedzkiej bramce uderzeniem głową zagroził Robert Lewandowski, ale minimalnie chybił. Na bramkę gospodarzy w sytuacji sam na sam strzelał Emil Forsberg, ale świetną interwencją zatrzymał go Wojciech Szczęsny. 

Zabójcze drugie 45 minut 

Druga częśc rozpoczęła się kapitalnie dla podopiecznych Czesława Michniewicza, którzy już na początku połowy mieli rzut karny. Jasper Karlstrom w szesnastce sfaulował Grzegorza Krychowiaka, a sędzia Daniel Orsato wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł oczywiście Lewandowski i pewnym strzałem pokonał Robina Olsena. Po strzeleniu gola biało-czerwoni oddali futbolówkę gościom, bronili się i liczyli na kontry. W 72. minucie Piotr Zieliński kapitalnie zabrał piłkę jednemu z defensorów, wyszedł sam na sam z golkiperem i nie dał mu żadnych szans na interwencję. Ostatecznie bramka pomocnika Napoli ustaliła wynik spotkania i dała nam upragniony mundial. W listopadzie zagramy w Katarze. 

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.