Sports

Polska z awansem o dwie pozycje


Remis i zwycięstwo to bilans reprezentacji Polski w marcu. Jak się okazuje te dwa spotkania pozwoliły biało-czerwonym na awans w najnowszym notowaniu światowej federacji. Ranking FIFA dzisiaj plasuje nas na 26. miejscu.

Po ostatniej aktualizacji byliśmy na miejscu numer 28. Ostatnie wyniki pozwoliły na pierwszy – oby nie ostatni – awans w tym roku. Głównie to zasługa faktu, że Polska grała jeden mecz o stawkę. W przeciwieństwie do większości europejskich drużyn, które w dużej mierze grały tylko towarzysko podczas marcowych zgrupowań. Polska wyprzedziła Ukrainę i Chile. Pierwsi ze względu na napaść Rosjan na ich terytorium, nie mogli rozegrać żadnego z meczów w marcu. A przecież nasi wschodni sąsiedzi mieli rywalizować o mundial w Katarze. Ich półfinałowe spotkanie ze Szkocją zostało jednak przełożone na czerwiec. Z kolei Chile poległo dwukrotnie – z Brazylią i Urugwajem.

Kolejna szansa na awans w czerwcu

Ranking FIFA jeszcze w tym roku będzie wielokrotnie aktualizowany. Najważniejsza aktualizacja odbędzie się w grudniu, po mistrzostwach świata. Po drodze jednak sporo meczów o stawkę dla biało-czerwonych. Najbliższe już w czerwcu. Pomiędzy 3 a 13 czerwca kadra Czesława Michniewicza rozegra aż cztery mecze w ramach Ligi Narodów. Z Walią i Belgią w Polsce, a także wyjazdy do Belgii i Holandii. Dwa kolejne mecze Polacy zagrają podczas wrześniowego zgrupowania, kończąc zmagania grupowe w dywizji A Ligi Narodów.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.