Sports

Polski dzień w Paryżu. Aż sześciu Biało-Czerwonych powalczy o kolejną rundę. Sprawdź środowy plan Rolanda Garrosa


Polscy kibice w środę nie będą mieli powodów do narzekania. W czwartym dniu Rolanda Garrosa zobaczymy w akcji aż sześciu Biało-Czerwonych. O awans do III rundy powalczy Magda Linette. Kolejne starcia rozegrają również faworyci turnieju.


Jakub Fordon

Jakub Fordon

Magda Linette

PAP/EPA
/ MARTIN DIVISEK
/ Na zdjęciu: Magda Linette

We wtorek swoje pierwsze spotkanie w Paryżu rozegrał Hubert Hurkacz. Polak udanie rozpoczął turniej, rozprawiając się w trzech setach z włoskim kwalifikantem, Giulio Zeppierim 7:5, 6:2, 7:5. Do drugiej rundy Rolanda Garrosa awansował również Jan Zieliński w grze podwójnej. Wraz z Monakijczykiem, Hugo Nysem ograli Tomislava Brkicia i Nikolę Cacicia 6:4, 6:7(3), 7:6(7).

W środę na kortach we Francji pojawi się aż sześciu Polaków. Występami Biało-Czerwonych będzie można ekscytować się głównie w grze podwójnej. Spotkanie w singlu rozegra tylko Magda Linette, jednak po sensacyjnym wyeliminowaniu Ons Jabeur, jej pojedynek z Włoszką Martiną Trevisan powinien cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Starcie Linette z Trevisan odbędzie się na korcie nr. 13 i będzie czwartym w kolejności. Spotkanie nie rozpocznie się przed godziną 18:00.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek zajrzała do pucharu, a tam… Musisz obejrzeć to nagranie

Na korcie nr. 3 rywalizacje w grze podwójnej rozpocznie Kamil Majchrzak, którego partnerem będzie Amerykanin Nathaniel Lammons. Ich rywalami będą Aleksander Bublik i Thanasi Kokkinakis. Mecz Polaka będzie drugim w kolejności.

Natomiast równo o 11:00 rywalizacje w Paryżu rozpocznie Alicja Rosolska w parze z Australijką Erin Routliffe i Katarzyna Piter, która wystąpi w duecie z Nurią Parrizas-Diaz. Rywalkami starszej z Polek na korcie nr. 5 będą Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez, natomiast poznanianka na obiekcie nr. 8 mierzyć się będzie z Desirae Krawczyk oraz Demi Schuurs.

O tej samej godzinie swoje spotkanie rozpoczną Łukasz Kubot i Francuz Edouard Roger-Vasselin. Ich przeciwnikami na korcie nr. 10 będą Denis Kudla oraz Emil Ruusuvuori.

Kubot nie będzie jedynym Polakiem, który w środę rozegra swój mecz na obiekcie nr. 10. Rywalizować na nim będzie również Katarzyna Kawa w duecie ze Słowaczką Terezą Mihalikovą. Po przeciwnej stronie siatki staną belgijki, Maryna Zaniewska i Kimberley Zimmermann.

O awans do trzeciej rundy na głównym korcie Philippe’a-Chatriera powalczą Alexander Zverev i Rafael Nadal. Rywalem Niemca będzie Sebastian Baez, natomiast Hiszpan zmierzy się w sesji wieczornej z Corentinem Moutetem. W środę kolejny krok mogą zrobić również główni faworyci Rolanda Garrosa, Novak Djoković i Carlos Alcaraz. Na ich drodze staną Alex Molcan i Albert Ramos-Vinolas.

Court Philippe-Chatrier

Andżelika Kerber (Niemcy, 21) – Elsa Jacquemot (Francja, WC)
Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Sebastian Baez (Argentyna)
Belinda Bencić (Szwajcaria, 14) – Bianca Andreescu (Kanada)
Corentin Moutet (Francja) – Rafael Nadal (Hiszpania, 5)
nie przed 20:45

Court Suzanne-Lenglen

Alaksandra Sasnowicz – Emma Raducanu (Wielka Brytania, 12)
Karolina Muchova (Czechy) – Maria Sakkari (Grecja, 4)
Novak Djoković (Serbia, 1) – Alex Molcan (Słowacja)
Sebastian Korda (USA, 27) – Richard Gasquet (Francja)

Court Simonne-Mathieu

John Isner (USA, 23) – Gregoire Barrere (Francja)
Cori Gauff (USA, 18) – Alison van Uytvanck (Belgia)
Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) – Carlos Alcaraz (Hiszpania, 6)
Camila Osorio (Kolumbia) – Diane Parry (Francja)

Kort 14

Wiktoria Azarenka (15) – Andrea Petković (Niemcy)
Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania) – Taylor Fritz (USA, 13)
Sorana Cirstea (Rumunia, 26) – Sloane Stephens (USA)
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) – Borna Corić (Chorwacja)

Kort 7

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) – Camilo Ugo Carabelli (Argentyna)
Amanda Anisimowa (USA, 27) – Donna Vekić (Chorwacja)
Jaume Munar (Hiszpania) – Diego Schwartzman (Argentyna, 15)
Daria Saville (Australia) – Petra Kvitova (Czechy, 32)

Kort 6

Olga Danilović (Serbia) – Jil Teichmann (Szwajcaria, 23)
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10) – Jason Kubler (Australia)
Katerina Siniakova (Czechy) – Leylah Fernandez (Kanada, 17)
Botic Van De Zandschulp (Holandia, 26) – Fabio Fognini (Włochy)

Kort 2

Lorenzo Sonego / Andrea Vavassori (Włochy) – Matthew Ebden / Max Purcell (Australia, 14)
Latisha Chan (Chińskie Tajpej) / Samantha Stosur (Australia) – Aleksandra Krunić (Serbia) / Alexandra Panova
Benjamin Bonzi / Arthur Rinderknech (Francja) – Denys Molczanow (Ukraina) / Franko Skugor (Chorwacja)
Luke Saville / Jordan Thompson (Australia) – Dusan Lajović (Serbia) / Jiri Vesely (Czechy)
Natela Dzalamidze / Kamilla Rachimowa – Caroline Dolehide (USA, 7) / Storm Sanders (Australia, 7)

Kort 3

Alexa Guarachi (Chile, 6) / Andreja Klepac (Słowenia, 6) – Ulrikke Eikeri (Norwegia) / Catherine Harrison (USA)
Alexander Bublik (Kazachstan) / Thanasi Kokkinakis (Australia) – Nathaniel Lammons (USA) / Kamil Majchrzak (Polska)
Kaja Juvan / Tamara Zidansek (Słowenia) – Tessah Andrianjafitrimo / Oceane Dodin (Francja, WC)
Adrian Mannarino / Albano Olivetti (Francja) – Jonathan Eysseric / Quentin Halys (Francja, WC)
Yi-Fan Xu / Zhaoxuan Yang (Chiny, 13) – Estelle Cascino / Jessika Ponchet (Francja, WC)

Kort 4

Tim Puetz (Niemcy, 7) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 7) – James Duckworth (Australia) / Ilja Iwaszka
Irina Bara (Rumunia) / Ekaterine Gorgodze (Gruzja) – Madison Keys / Taylor Towsend (USA)
Caty McNally (USA, 4) / Shuai Zhang (Chiny, 4) – Lucia Bronzetti (Włochy) / Julia Lohoff (Niemcy)
Hugo Gaston / Gilles Simon (Francja, WC) – Robin Haase (Holandia) / Raven Klaasen (RPA)
Lloyd Glasspool (Wielka Brytania) / Harri Heliovaara (Finlandia) – Kevin Krawietz / Andreas Mies (Niemcy, 9)

Kort 5

Alicja Rosolska (Polska) / Erin Routliffe (Australia) – Nicole Melichar-Martinez (USA, 16) / Ellen Perez (Australia, 16)
Ludmiła Kiczenok (Ukraina, 14) / Jelena Ostapenko (Łotwa, 14) – Elixane Lechemia / Harmony Tan (Francja)
Daniel Altmaier / Oscar Otte (Niemcy) – Ramkumar Ramanathan (Indie) / Hunter Reese (USA)
Federico Delbonis (Argentyna) / Hugo Dellien (Boliwia) – Enzo Couacaud / Manuel Guinard (Francja, WC)

Kort 8

Desirae Krawczyk (USA, 5) / Demi Schuurs (Holandia, 5) – Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania) / Katarzyna Piter (Polska)
Mackenzie McDonald / Tommy Paul (USA) – Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan) / Aisam Ul Haq Qureshi (Pakistan)
Jessica Pegula / Austin Krajicek (USA) – Demi Schuurs / Matwe Middelkoop (Holandia)
Sadio Doumbia / Fabien Reboul (Francja, WC) – Pablo Andujar / Pedro Martinez (Hiszpania)

Kort 9

Jamie Murray (Wielka Brytania, 10) / Bruno Soares (Brazylia, 10) – Jonathan Erlich (Izrael) / Lloyd Harris (RPA)
Aljaz Bedene (Słowenia) – Pablo Cuevas (Urugwaj)
Ajla Tomljanović (Australia) – Warwara Graczewa
Sander Gille / Joran Vliegen (Belgia) – Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut (Francja, 3)

Kort 10

Denis Kudla (USA) / Emil Ruusuvuori (Finlandia) – Łukasz Kubot (Polska) / Edouard Roger-Vasselin (Francja)
Arantxa Rus (Holandia) / Mayar Sherif (Egipt) – Madison Brengle (USA) / Arina Rodionowa (Australia)
Clara Burel / Chloe Paquet (Francja, WC) – Kristina Kucova (Czechy) / Anastazja Potapowa
Katarzyna Kawa (Polska) / Tereza Mihalikova (Słowacja) – Maryna Zanevska / Kimberley Zimmermann (Belgia)

Kort 11

Xin-Yun Han / Lin Zhu (Chiny) – Viktoria Kuzmova (Słowacja) / Sabrina Santamaria (USA)
Miomir Kecmanović (Serbia) / Nicholas Monroe (USA) – Nikoloz Basilaszwili (Gruzja) / Joao Sousa (Portugalia)
Caroline Garcia / Kristina Mladenović (Francja, WC) – Jekatierina Aleksandrowa / Laura Siegemund (Niemcy)
Francisco Cerundolo / Federico Coria (Argentyna) – Ariel Behar (Urugwaj) / Gonzalo Escobar (Ekwador)
Laura Siegemund (Niemcy) / Santiago Gonzalez (Meksyk) – Sania Mirza (Indie) / Ivan Dodig (Chorwacja)

Kort 12

Marcel Granollers (Hiszpania, 4) / Horacio Zeballos (Argentyna, 4) – Ugo Humbert / Constant Lestienne (Francja, WC)
Borna Gojo (Chorwacja) – Filip Krajinović (Serbia)
Petra Martić (Chorwacja) / Shelby Rogers (USA) – Weronika Kudiermietowa (2) / Elise Mertens (Belgia, 2)
Rajeev Ram / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 1) – Marcos Giron (USA) / Soonwoo Kwon (Korea Południowa)

Kort 13

Hugo Dellien (Boliwia) – Karen Chaczanow (21)
Beatriz Haddad Maia (Brazylia) – Kaia Kanepi (Estonia)
Brandon Nakashima (USA) – Tallon Griekspoor (Holandia)
Magda Linette (Polska) – Martina Trevisan (Włochy)

Przeczytaj także:
Tego potrzebował! Hubert Hurkacz zainaugurował Rolanda Garrosa
Batalia w Paryżu. Polak z pierwszym zwycięstwem w Wielkim Szlemie

Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com

Czy Magda Linette awansuje do III rundy Rolanda Garrosa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty



Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close