Politics

Polski Ład. Przedsiębiorcy oceniają Polski Ład. Co o Polskim Ładzie mówią przedsiębiorcy? – Biznes
Czego konkretnie się pani obawia?


Choćby skutków likwidacji możliwości odliczania składki zdrowotnej od podatku. Działamy na bardzo konkurencyjnym rynku i w naszym wypadku nawet taka zmiana może oznaczać, że dalsza działalność przestanie być opłacalna i będziemy musieli zakończyć działalność. Najgorsze w tym zamieszaniu jest to, że wprowadzone zmiany są niejasne. Przepisy, które weszły w życie, już się zmieniają. Trudno się w tym połapać a nasz księgowy na razie nie znalazł czasu, żeby nam tę nową rzeczywistość przybliżyć.Dlaczego?


Umówmy się, że nie tylko my mamy problem ze zrozumieniem, jak te wszystkie zmiany zastosować i co to w praktyce oznacza dla nas i dla naszych firm. Doradca podatkowy i księgowy, z którym współpracujemy, ustalił nam termin spotkania dopiero na przyszły tydzień. Wtedy będziemy wiedzieć coś więcej.Pani firma nie mogła się przygotować do Polskiego Ładu jeszcze w ubiegłym roku?


Nie mogła. Mieliśmy serię zakażeń covidem, z pobytami w szpitalu z trudnym przebiegiem choroby włącznie. Przez ostatnie tygodnie 2021 roku działaliśmy w mocno ograniczonym zakresie.Czego spodziewa się pani po spotkaniu z księgowym?


Wyjaśnienia czy prowadzenie firmy nadal ma sens. Zatrudniamy w sumie siedem osób, choć ze znalezieniem ludzi do pracy są coraz większe problemy, rosną też koszty działalności. To dla nas wyjątkowo trudna okres.


Czytaj też: Kaczyński coraz bardziej oderwany od rzeczywistości. Polski Ład to sukces, na prawicy nie ma wojny, a Polska jest potęgąSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close