Politics

Prof. Waldemar Paruch nie ¿yje. Morawiecki: Wybitny naukowiec, wra¿liwy spo³ecznik, zas³u¿ony Polak | PolitykaProfesor Waldemar Paruch urodził się w 1964 roku. Był politologiem, zajmował się również naukami społecznymi. W 2018 r. premier Mateusz Morawiecki mianował go swoim pełnomocnikiem do spraw utworzenia i funkcjonowania Centrum Analiz Strategicznych. Prof. Paruch kierował tą instytucją do grudnia 2019 roku. 

W 2011 r. Waldemar Paruch bez powodzenia startował w wyborach do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 r. wszedł w skład rady programowej partii oraz został członkiem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W kwietniu decyzją prezydenta Andrzeja Dudy został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz wideo
Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Prof. Waldemar Paruch nie żyje

“Dzisiejszego wieczora odszedł od nas prof. Waldemar Paruch, wybitny naukowiec, wrażliwy społecznik, zasłużony Polak. Będzie nam brakowało jego mądrości i błyskotliwego umysłu. Niech spoczywa w pokoju” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

“Prof. dr hab. Waldemar Paruch odszedł do Wieczności dziś wieczorem. Żegnamy wielkiego Polaka, Politologa i Polityka, ogromnie zasłużonego dla Polski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie” – napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

“Odszedł prof. Waldemar Paruch. Był człowiekiem o ogromnej wiedzy, dużą część życia poświęcił pracy dla Polski. Wszyscy, którzy z nim współpracowali, zapamiętają go jako prawego, ciepłego i mądrego człowieka. Niech spoczywa w pokoju” – skomentował szef KPRM Micha³ Dworczyk.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.