Sports

Rangnick: To był okropny występ


Ostre słowa tymczasowego trenera Manchesteru United po blamażu z Brighton.

Kiedy to się skończy?

Po każdej kolejnej kompromitacji Manchesteru United można sobie pomyśleć – “okej, gorzej już w tym klubie nie będzie”. Drużyna wciąż jednak przesuwa granicę absurdu dalej, doprowadzając swoich kibiców do białej gorączki. Tym razem “Czerwone Diabły” uległy o wiele niżej notowanemu Brighton aż 0:4, pogrzebując tym samym i tak już nikłe szansę na awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Rangnick przeprasza

Tymczasowy trener United Ralf Rangnick nie zamierzał bynajmniej szukać wymówek czy usprawiedliwać tego kompromitującego popisu jego podopiecznych:

– To był okropny występ. Od początku do końca brakowało wszystkiego. Możemy jedynie przeprosić za naszą postawę oraz za upokarzającą porażkę. Mecz z Brentford był inny. Tu zostawiliśmy za dużo miejsca i czasu. Źle się ustawialiśmy, przez co nie mogliśmy powstrzymać ich rozgrywania między liniami. Mówiliśmy piłkarzom, żeby zachowali kompaktowość, ale nie mogliśmy ich powstrzymać. 

– Nie sądzę, aby moi chłopcy zignorowali założenia taktyczne, po prostu nie mogliśmy ich zatrzymać. Daliśmy naszemu rywalowi zbyt dużo przestrzeni, co przeciwko tak dobrze wyszkolonym technicznie ekipom jak Brighton zawsze się zemści – zakończył. 

W najlepszym razie Manchester United zagra w przyszłym sezonie w Lidze Europy, choć niewykluczone, że uda im się jedynie wywalczyć miejsce w Lidze Konferencji Europy. Aby tak się stało, w tabeli musiałby ich przeskoczyć West Ham.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.