Politics

Robert Lewandowski wygrał plebiscyt FIFA w edycji 2021 – SportCeremonia w Zurychu z powodu pandemii odbyła się bez udziału publiczności, a z triumfatorami łączono się zdalnie.


33-letni Polak został wybrany także do najlepszej męskiej drużyny roku.


Piłkarką Roku została Hiszpanka Alexia Putellas z Barcelony, a Trenerem Roku w męskim futbolu Niemiec Thomas Tuchel z Chelsea Londyn.


Lewandowski w minionym sezonie został mistrzem Niemiec z Bayernem i królem strzelców Bundesligi z dorobkiem 41 goli, czym poprawił rekord słynnego Gerda Muellera oraz zapewnił sobie Złoty But – nagrodę dla najskuteczniejszego piłkarza lig europejskich. W obecnym sezonie też imponuje skutecznością, prowadzi w Bundeslidze z dorobkiem 23 goli.


Nie wystarczyło to jednak do sięgnięcia pod koniec listopada po prestiżową “Złotą Piłkę”. Plebiscyt „France Football” za rok 2021 wygrał Messi przed Lewandowskim. Argentyńczyk triumfował z reprezentacją w mistrzostwach Ameryki Południowej i był najlepszym graczem tej imprezy.


W latach 2010-2015 „France Football” i FIFA wyróżniały wspólnie jednego zawodnika „Złotą Piłką FIFA”, ale od 2016 roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.


Czytaj także: Polscy kibice mogą długo czekać na kolejnego gracza formatu LewandowskiegoSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.