Politics

Rosyjska telewizja pokaza³a rannego, brytyjskiego ¿o³nierza. Ma to byæ zaginiony Andrew Hill | Wiadomo¶ci ze ¶wiata


Na nagraniu opublikowanym przez rosyjskie media widać mężczyznę w wojskowym ubraniu, z zabandażowaną lewą ręką oraz z bandażem owiniętym wokół głowy. Brytyjczyk odpowiadał na zadawane mu pytania przez rosyjskich żołnierzy. Poinformował, że przyjechał do Ukrainy z własnej woli, by wesprzeć ukraińską armię podczas trwającej wojny – poinformowała stacja Sky News.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Kolejne zniszczenia w Kijowie po ataku Rosjan 29 kwietnia

Wojna w Ukrainie. Brytyjczyk walczył w Legionie Międzynarodowym

Mężczyzna przedstawił się jako Andrew Hill. Mówił też, że pochodzi z Plymouth, ma czworo dzieci i partnerkę. Poinformował, że walczył w szeregach Legionu Międzynarodowego – jednostki wojskowej utworzonej przez ukraińskie władze dla obcokrajowców, którzy chcą wesprzeć państwo zaatakowane przez Rosję. Brytyjczyk poinformował, że nie posiada żadnego stopnia wojskowego  “Nie mam żadnego stopnia. Wiem tylko, że legion cudzoziemski powiedział, że mogę pomóc”. Przekazał także, że rosyjscy żołnierze zabrali mu paszport – informuje Sky News.

Rosyjskie ministerstwo obrony podało, że Andrew Hill poddał się rosyjskim siłom zbrojnym w obwodzie mikołajowskim w południowej Ukrainie. W tym samym obwodzie zginął 36-letni były brytyjski żołnierz Scott Sibley, co może wskazywać na to, że mężczyzna faktycznie jest tym żołnierzem, który zaginął w czwartek – o czym informowało brytyjskie MSZ. Na razie tożsamości mężczyzny, który wystąpił w rosyjskiej telewizji, nie potwierdziły żadne służby Wielkiej Brytanii.

Zniszczony przez Rosjan MariupolSzokujące dane z Mariupola. Rosjanie w całym mieście zabili 20 tys. osób

 Wojna w Ukrainie. Rosyjska armia przetrzymuje jeszcze dwóch Brytyjczyków

Od blisko dwóch tygodni 28-letni Aiden Aslin i 48-letni Shaun Pinner, którzy walczyli w obronie Mariupola, są przetrzymywani przez Rosjan. Z rosyjskiego przekazu wynika, że mężczyźni nie walczyli w szeregach Legionu Międzynarodowego, ale przystąpili do regularnych sił zbrojnych ukraińskiej armii, ponieważ od wielu lat są mieszkańcami tego kraju.

Siergiej Ławrow (zdjęcie ilustracyjne)Ławrow grozi ws. dostaw broni do Ukrainy. “Uzasadniony cel”Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close