Sports

Runjaic wys³any na kurs jêzyka polskiego. Listkiewicz wytyka Pi³ka no¿na


Choć przez pewien czas nic na to nie zapowiadało, teraz wydaje się, że po zakończeniu tego sezonu Kosta Runjaić zostanie nowym trenerem Legii Warszawa. Już kilka tygodni temu Niemiec zapowiedział, że żegna się z Pogonią Szczecin, jednak wtedy jeszcze nie było jasne, jaki zamierza objąć kierunek.

Zobacz wideo
Marek Papszun powrócił do tematu Legii. “To była moja decyzja”

Eliminacyjny falstart reprezentacji Polski U17. Tylko remis z Macedonią PółnocnąReprezentacja Polski U-17 zagra na ME. “Po raz pierwszy od 10 lat”

Runjaic żegna się z Pogonią Szczecin

Ogłoszenie tej decyzji wywołało spore oburzenie wśród kibiców Pogoni, która w dalszym ciągu liczy się w walce o mistrzostwo Polski. Runjaic zapowiedział jednak, że po wygaśnięciu kontraktu przeniesie się do Legii, w której zastąpi Aleksandara Vukovicia.

50-latek zaczął pracę w klubie z województwa zachodniopomorskiego w listopadzie 2017 roku i w tym czasie doprowadził drużynę na szczyt. Co prawda Pogoń nie zdołała zdobyć tytułu mistrzowskiego, jednak w ubiegłym roku zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu, co zostało odebrane niezwykle pozytywnie.

Listkiewicz wytyka Runjaicowi brak nauki języka polskiego

Pomimo ponad 4,5-letniego okresu pracy w Polsce, Runjaic nie zdołał nauczyć się na tyle języka polskiego, aby móc się przy jego pomocy swobodnie komunikować. Fakt ten stał się zarzutem w jego stronę, wysłanym przez Michała Listkiewicza. Były prezes PZPN wbił mu szpilkę w swoim felietonie w “Przeglądzie Sportowym”.

Luis FernandezAwantura po meczu Ekstraklasy. Gracz Wisły Kraków przeprosił rywala

“Czy zastąpienie trenera Vukovicia “porwanym” z Pogoni Szczecin Runjaicem to dobry ruch? Zacząłbym od wysłania niemieckiego trenera na kurs nauki języka polskiego, jego nieznajomość to przejaw lenistwa, lekceważenia czy braku talentu?” – napisał Listkiewicz.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.