Sports

Sakkari chwali ¦wi±tek. Polka jak “Jedenastka” z serialu Tenis


Czy można to nazwać supermocą? Trudno powiedzieć, ale nikogo z pewnością nie dziwi fakt, że świat zachwyca się Igą Świątek. Maria Sakkari odczuła to na własnej skórze, przegrywając z 20-letnią tenisistką najpierw w półfinale turnieju WTA w Dosze (6:4, 6:3), a następnie w finale w Indian Wells (6:4, 6:1). Oba turnieje wystąpiły w kalendarzu po sobie, więc między jednym i drugim spotkaniem nie minęło dużo czasu. 

Zobacz wideo
Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. “Chcę czerpać energię z trybun”

Iga Świątek z mocami? Sakkari chwali Polkę

¦wi±tek prezentuje świetną formę w tym sezonie. Wygrała 23 mecze z rzędu i triumfowała na turniejach WTA w Dosze, Indian Wells, Miami i w Stuttgarcie. Z ostatniego turnieju wróciła nowym Porsche, bo taka była nagroda za wygranie finału. Od kilku tygodni jest też numerem jeden światowego rankingu WTA. Sakkari znalazła nietypowe porównanie dla Polki.

Iga ŚwiątekIga Świątek może spełnić marzenie 10-letniego Danylo z Ukrainy

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

– Można powiedzieć, że to bardzo, naprawdę bardzo miła dziewczyna. Dobra osoba, co można wyczytać z jej oczu, aury i wszystkiego. Jestem pewna, że lubi [serial] Stranger Things, prawda? Można powiedzieć, że ma w sobie taką… może nie supermoc, ale coś innego. Jak “Jedenastka”, ta postać [z serialu]. Może to przez te krótkie włosy. Nie wiem, ale ma to coś – powiedziała Sakkari cytowana przez Eurosport. 

Greczynka odniosła się też do wyników Świątek od czasów turnieju w Dosze, o którym wspomniano w pierwszym akapicie. – Od tego czasu osiąga rewelacyjne wyniki i w pełni na to zasługuje. Mówiłam wam, że podejmowała właściwe decyzje. Nie wygrywa się czterech turniejów z rzędu, jeśli się na to nie zasługuje i to jest ekscytujące – dodała tenisistka. 

Maria Sakkari zajmuje 5. miejsce w światowym rankingu WTA i traci do Świątek 2530 punktów. Greczynka jest na etapie odbudowywania swojej formy. W ostatnich dwóch turniejach, kolejno w Miami i Stuttgarcie, odpadła już w pierwszej rundzie. W Niemczech skreczowała w drugim secie z powodu choroby żołądkowo-jelitowej.

06.04.2019 Lublin . Otylia Jędrzejczak podczas konferencji prasowej na temat nadchodzącej imprezy sportowej ' Otylia Swim Tour 2019 '.Otylia Jędrzejczak zakończyła skandal w PZP. “Sprawa załatwiona”Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close