Sports

Selekcjoner Argentyny oceni³ losowanie grup M¦. “Musimy zmieniæ plany” Reprezentacja Polski


W piątkowym losowaniu fazy grupowej mundialu w Katarze Polacy trafili do grupy C, gdzie zmierzą się z Arabią Saudyjską, Meksykiem oraz Argentyną. Biało-czerwoni zostali losowani z trzeciego koszyka i patrząc obiektywnie są trzecią siłą tej grupy. Niektórym udzielił się jednak optymizm. – Easy [z ang. łatwo] – napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. – To bardzo ciekawa grupa! Zachowujemy pokorę, ale nikogo się nie boimy. Do Kataru polecimy bez kompleksów i gotowi do walki. Bądźcie z nami! – nieco ostrożniej zadeklarował Cezary Kuleszy, aktualny prezes PZPN.

Zobacz wideo
Byli reprezentanci Polski pod wrażeniem Glika. “Beton, stal. Przejdzie do historii”

Robert Lewandowski i Leo MessiArgentyńczycy po wylosowaniu Polski na MŚ 2022: Najgorzej

Lionel Scaloni podzielił się swoimi uwagami po losowaniu grup MŚ. Polska? “Świetni piłkarze”

Losowanie skomentował także selekcjoner Argentyny, Lionel Scaloni. I zachował więcej pokory niż Boniek, który jest znany z wyrazistych opinii.

– Trafiliśmy do trudnej grupy. Szanujemy wszystkich przeciwników, ale wierzymy, że uda nam się dobrze wypaść. Teraz wiemy, że towarzyski mecz z Meksykiem nie dojdzie do skutku. Musimy zmienić plany, poszukamy innego rywala do sparingu.(…) Nie możemy być ani szczęśliwi, ani smutni. Gramy dobrze i mamy zaufanie do własnych umiejętności. Mam nadzieję, że moi piłkarze zachowają spokój i będą cieszyć się mistrzostwami świata, ponieważ są one rozgrywane co cztery lata. Mam nadzieję, że uda nam się przejść całą drogę – mówił Scaloni na antenie “Tyc Sports”.

I dodał: – Patrząc na historię, Meksyk to dla nas trudny rywal. Polska to dobra drużyna ze świetnymi piłkarzami. Za to Arabia Saudyjska przeszła eliminacje w znakomitym stylu. To wyrównana grupa

Polacy na początek mundialu zagrają 22 listopada z Meksykiem. Potem zmierzą się z Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

Reprezentacja PolskiZnamy drabinkę MŚ 2022. Na kogo może trafić “polska” grupa w 1/8 finału?

Scaloni wypowiedział się też na temat grupy H (Portugalia, Urugwaj, Korea Południowa i Ghana) i grupy G (Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kamerun).

– Myślę, że Urugwaj ma spore szansę. Nikt nie chce grać przeciwko tej drużynie. Brazylia też trafiła do wyrównanej grupy – powiedział 43-letni trener.

Grupy na mundialu w Katarze

  • A: Katar, Holandia, Senegal, Ekwador
  • B: Anglia, USA, Iran, zwycięzca barażu europejskiego: Walia – Szkocja/Ukraina
  • C: Argentyna, Meksyk, Polska, Arabia Saudyjska,
  • D: Francja, Dania, Tunezja, zwycięzca barażu: Peru/Australia – Zjednoczone Emiraty Arabskie,
  • E: Hiszpania, Niemcy, Japonia, zwycięzca barażu: Kostaryka – Nowa Zelandia
  • F: Belgia, Chorwacja, Maroko, Kanada,
  • G: Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kamerun,
  • H: Portugalia, Urugwaj, Korea Południowa, Ghana.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.